Stolicą Polski jest Bobowa – sukces grupy teatralnej SP Bobowa

„Dzisiaj stolicą Polski jest Bobowa, nie Warszawa” – tymi słowami określiła występ grupy teatralnej Szkoły Podstawowej w Bobowej Pani Małgorzata Nawrocka – pisarka, poetka, która przyjechała do naszego miasta z Warszawy na zaproszenie dyrektora Szkoły Podstawowej w Bobowej,  i w niedzielę (12 listopada) oglądała w „Koronce” spektakl pt. „Miejcie Nadzieję” w wykonaniu uczniów.

Uczniowie zagrali ten spektakl po raz trzeci. Dwukrotnie wystąpili w szkole: dla młodszych i starszych kolegów i koleżanek. Po raz trzeci wystąpili w „Koronce” dla rodziców oraz sympatyków szkoły i sztuki.

„…Jestem bardzo wzruszona i zadziwiona tym, co zobaczyłam dziś tutaj na scenie. Serdecznie gratuluję uczniom bardzo dojrzałego występu, siostrze Rozarii i nauczycielom, bez których inicjatywy i pracy to przedstawienie by się nie odbyło. …Jeśli Wy tutaj w Bobowej w taki właśnie sposób, w duchu patriotyzmu i historii wychowujecie dzieci i młodzież, to na pewno zaowocuje to w przyszłości.  Cieszę się, że mogłam w tak cudowny sposób przeżywać Święto Niepodległości. Dziękuję.” – kontynuowała swoją wypowiedź Pani Małgorzata, gość specjalny.

Te ciepłe słowa niech będą nagrodą dla ponad 40 uczniów – aktorów i nauczycieli, którzy z uczniami rzetelnie pracowali nad spektaklem.

Na koniec obecny na sali dyrektor szkoły, Pan Adam Urbanek oficjalnie podziękował występującym uczniom, siostrze Rozarii i nauczycielom za przygotowanie patriotycznego spotkania, a Pani Małgorzacie za obecność na przedstawieniu i pochlebną ocenę młodych aktorów.