Dzień Kobiet w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej

W piątek 7 marca w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Dzieci, młodzież i pracownicy szkoły w galowych strojach zebrali się na sali gimnastycznej, aby wspólnie uczcić to święto.

Mottem imprezy było Święto Kobiet w czasach PRL-u. Obejrzeliśmy kilka krótkich filmów z tamtej epoki oraz wysłuchaliśmy piosenek, które królowały w tamtym czasie.  Nie zabrakło również pamiętnego „Dziennika Telewizyjnego” i  życzeń składanych dla wszystkich kobiet, tych młodych i tych dorosłych.

Życzenia składali: uczniowie, dyrekcja i mężczyźni. Na zakończenie panowie obdarowywali panie kwiatami. Oczywiście odbiór kwiatka należało pokwitować własnoręcznym podpisem, dokładnie tak jak w czasach PRL-u. Pojawił się nawet kurier z prezentem dla płci pięknej czyli dostawą rajstop – towarem deficytowym w tamtych czasach.

Tę sentymentalną podróż w czasie przygotowali panowie: Łukasz Kruczek, Sylwester Szczepanek i Tomasz Skórski. Podczas imprezy zaprezentowała się też grupa pani Doroty Rysiewicz wykonując dwa skoczne tańce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *