Dzień Kobiet w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej

W piątek 7 marca w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Dzieci, młodzież i pracownicy szkoły w galowych strojach zebrali się na sali gimnastycznej, aby wspólnie uczcić to święto.

Mottem imprezy było Święto Kobiet w czasach PRL-u. Obejrzeliśmy kilka krótkich filmów z tamtej epoki oraz wysłuchaliśmy piosenek, które królowały w tamtym czasie.  Nie zabrakło również pamiętnego „Dziennika Telewizyjnego” i  życzeń składanych dla wszystkich kobiet, tych młodych i tych dorosłych.

Życzenia składali: uczniowie, dyrekcja i mężczyźni. Na zakończenie panowie obdarowywali panie kwiatami. Oczywiście odbiór kwiatka należało pokwitować własnoręcznym podpisem, dokładnie tak jak w czasach PRL-u. Pojawił się nawet kurier z prezentem dla płci pięknej czyli dostawą rajstop – towarem deficytowym w tamtych czasach.

Tę sentymentalną podróż w czasie przygotowali panowie: Łukasz Kruczek, Sylwester Szczepanek i Tomasz Skórski. Podczas imprezy zaprezentowała się też grupa pani Doroty Rysiewicz wykonując dwa skoczne tańce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *