Spotkanie z misjonarką z Kamerunu w Szkole Podstawowej w Sędziszowej

            12 października 2017 r. Szkoła Podstawowa w Sędziszowej gościła niezwykłą osobę– siostrę Natalię Dorotę Janik. Było to już drugie spotkanie naszych uczniów z siostrą.

            Siostra  wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr św. Dominika w roku 1992, a wieczystą profesję zakonną złożyła        w 2001 r. Pracowała we wspólnotach zakonnych w Gdyni jako przedszkolanka, a w Gdańsku, Kłodzku i Nawojowej jako katechetka.

            Od września 2004 r. przebywała w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, gdzie przygotowywała się do wyjazdu na misje w Kamerunie. Rok później wyjechała do Afryki, gdzie prowadziła przedszkole w Bertoua. W 2008 r.  powróciła do Polski. Po krótkim pobycie w Ojczyźnie na nowo podjęła posługę misyjną w Kamerunie. W grudniu 2012 r. wróciła do Polski.

            Obecne spotkanie przybliżyło dzieciom codzienne życie mieszkańców Kamerunu. Dzieci mogły się przebrać      w afrykańskie stroje, wziąć do rąk afrykańskie instrumenty i poznać środowisko naturalne
w Afryce: pory roku, klimat, zwierzęta. W  prawdziwy zachwyt wprowadziły fotografie ukazujące misternie zrobione fryzury afrykańskich mieszkańców, a także ich kultura i obyczaje.

              Zdjęcia, prezentacje i słowa S. Natalii ukazały nam potrzebę troski o misje i misjonarzy. Dziękujemy Siostrze za odwiedziny.