Spotkanie kolędników misyjnych w Brzesku

W sobotę, 14 stycznia 2017 r. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku odbyło się spotkanie niemal 1300 kolędników misyjnych z 60 parafii diecezji tarnowskiej.  Dzieciom towarzyszyło 230 opiekunów: księży, sióstr zakonnych i opiekunów świeckich.

Parafię Bobowa reprezentowało 9 dzieci z klas czwartych Szkoły Podstawowej w Bobowej. Ich opiekunami byli: siostra Rozaria i pani Jolanta Połeć. Mimo, że ulicami Bobowej kolędujemy już od wielu lat, na diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych wybraliśmy się po raz pierwszy. Po raz pierwszy też nasze dzieci wzięły udział w konkursie „Spieszmy do Betlejem” na najładniejsze stroje. Przed komisją zaprezentowały przygotowaną scenkę, hymn kolędników, gwiazdę i skarbonkę.  Pierwsze miejsce i pobyt na oazie w Czchowie zdobyła parafia z Szymbarku. Bobowa otrzymała dyplom i drobne nagrody za reportaż z kolędowania. Laureatom nagrody wręczał ks. bp Andrzej Jeż.

Oprócz tego kolędnicy spotkali się z ks. Mieczysławem Pająkiem – misjonarzem w Republice Środkowoafrykańskiej i ks. Piotrem Kluzą – misjonarzem w Kazachstanie. Nie brakło też czasu na chwalenie Boga przez śpiew i wspólną zabawę. W przerwie na kolędników czekała drożdżówka i gorąca herbata.

Po przerwie kolędnicy uczestniczyli we Mszy świętej, której przewodniczył ks. bp Andrzej Jeż. W swojej homilii ks. biskup ukazał trud kolędowania i podziękował dzieciom, rodzicom, opiekunom za zaangażowanie na rzecz dzieła misyjnego.

Po Mszy św. w radosnych nastrojach, wzbogaceni o nowe doświadczenia, przy śpiewie kolęd wróciliśmy do Bobowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *