Relacja z 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

15 stycznia 2017r. w Bobowej kolejny raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Głównym organizatorem wydarzenia był Zespół Szkół nr 1 w Bobowej na czele z Dyrektorem Szkoły Panem mgr Adamem Urbankiem. Natomiast patronat nad 25 Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy objął Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza.

Akcja wydarzenia rozpoczęła się w godzinach porannych, gdy młodzi wolontariusze zbierali do puszek datki na szczytny cel – ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Część oficjalna akcji miała swoje miejsce w budynku Zespołu Szkół nr. 1 w Bobowej – o godzinie 15:30 licznie zebrani mieszkańcy gminy i goście zebrali się na hali sportowej, by wspólnie cieszyć się najcieplejszym dniem stycznia. Na scenie jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Bobowej, które zaprezentowały przedstawienie dotyczące tematyki narodzenia Jezusa. Dzieci trzymając w ręku bożonarodzeniową gwiazdę betlejemską wcieliły się w postać: Maryi, Józefa, pasterzy, góralek, czy diabełka. Natomiast maluchy w kreacjach aniołków przygotowały radosny układ taneczny.

Następnie uczennice Szkoły Podstawowej w Sędziszowej przedstawiły zebranym swoje roztańczone talenty wykonując choreografie jako skład o nazwie: Lipstic and Girls. Kolejny taneczny występ, który zachęcał do tańca należał do dziewczyn z ZS nr 1 w Bobowej, które przygotowały niecodzienny pokaz taneczny. Następnie uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wilczyskach zaprezentowali wszystkim rozbudowany układ taneczny oraz występ muzyczny.

Po występie uczniów z Szkoły w Wilczyskach na scenie pojawili się uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej, którzy wykonali utwory muzyczne.

Zebrani goście mogli także podziwiać pokaz człowieka „z pasją, i miłością do zawodu”[1]- przed widownią wystąpił przedstawiciel Wedding Bar, który zaprezentowali swoje barmańskie talenty. Niecodzienna prezentacja barmanów została doceniona gromkimi brawami, a na scenie pojawili się wówczas uczniowie Szkoły Podstawowej w Jankowej prezentujący interesująca choreografię taneczną.

Po występnie uczniów z Jankowej na teren hali sportowej wrócili zmarznięci ale zarazem uśmiechnięci wolontariusze, którzy w ciągu całego dnia zbierali datki do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sceną zawładnął wówczas sądecki zespół Big Band, który gromadzi w swych szeregach 18 uzdolnionych muzyków oraz 3 wokalistów.

Podczas bobowskiego WOŚP-u zaprezentowało się 10 muzyków. W głośnikach rozległy się wówczas brzmienia utworów wielu znanych artystów m.in.: Glenna Millera, Duke`a Ellingtona, Spencera Wiliamsa, czy Billego Strayhorna[2]. Jednakże muzycznej uczty nie było końca – po występie Big Bandu na scenie pojawili się uczniowie z Zespołu Szkół w Brzanie, którzy przedstawili zebranym utwory muzyczne przy akompaniamencie akordeonu.

Następnie na scenie pojawili się uczniowie ZS nr1, którzy ponownie zaprezentowali swe muzykalne talenty. Jako następni wystąpili młodzi muzycy z Szkoły muzycznej I stopnia, którzy przyodziani w regionalne stroje ludowe zaprezentowali licznie zebranym gościom swój dorobek artystyczny. Natomiast kolejny występ muzyczny należał do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej – którego uczniowie wspólnie wykonali utwory muzyczne przy akompaniamencie gitary, trąbki i saksofonu.

Uczennice z Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej zaprezentowały zebranym gościom interesujący pokaz nowoczesnych i stylowych fryzur. Wydarzenie zakończyło muzyczne wystąpienie Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej.

[1] http://www.wedding-bar.pl/
[2] http://mok.nowysacz.pl/zajecia-stale-i-kluby-,11,1,10.html

 

Fot. CK II

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *