SP z Wilczysk z medalem Mistrzostw Polski.

SP z Wilczysk z medalem Mistrzostw Polski.

Szczypiorniak na Orlikach uważany jest za najlepszą imprezę sportową w Polsce  dla dzieci grających w piłkę ręczną. Przy słonecznej pogodzie na 8 boiskach otwartych w Katowicach, Sosnowcu i Tarnowskich Górach, wystartował turniej finałowy Szczypiorniaka na Orlikach. 16 drużyn dziewcząt reprezentujących poszczególne województwa i tyle samo zespołów chłopców przez dwa dni rywalizowało na śląskich obiektach o tytuł zwycięzcy V edycji ogólnopolskiego turnieju.

Rywalizacja była bardzo zacięta do samego końca. Dla dziewcząt ze Szkoły Podstawowej z Wilczysk był to bardzo udany występ. Uczennice z Wilczysk po kilku  dniach zmagań z drużynami z całej Polski zajęły wysokie 3 miejsce w Polsce. Mecze o miejsca I-III  zostały rozegrane w sobotę w Hali Spodek, tuż przed meczem kwalifikacyjnym do MŚ Polska Holandia.  Dziewczęta z Wilczysk pokazały ogromną siłę walki i determinację pokonując w meczu finałowym o III miejsce drużynę z Legnicy wynikiem 10:8. Mecz ten oglądały wszystkie pozostałe drużyny oraz liczne grono kibiców. Ponadto na mecz  przybyli również:  Burmistrz Bobowej- Wacław Ligęza, sołtys Wilczysk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilczyskach -Wiesław Tarasek oraz liczne grono rodziców i przyjaciół drużyny. ”Każdy kciuk trzymany za nas jest dodatkową pomocą i motywacją do lepszej gry”-  mówi trener drużyny – Zbigniew Ligęza.

W niedzielę przed południem na dzieci czekała jeszcze jedna dodatkowa atrakcja –  możliwość spotkania z reprezentacją Polski. Był czas na autografy, wspólne zdjęcia i gratulacje.  Dzieci pełne niezapomnianych wrażeń, a przede wszystkim dumne i  szczęśliwe z osiągniętego wyniku  wróciły do domów.

Skład drużyny : Kawa Aneta, Gorgosz Patrycja, Gomulak Ewa, Serafin Magdalena, Zabielny Aleksandra, Skrzypek Laura, Skrzypek Izabela, Gruca Monika, Tokarz Natalia, Gryzło Justyna, Ligęza Julia, Jurek Magdalena, Brończyk Jolanta, Steinhoff Gabriela.

Wyniki poszczególnych spotkań:

Faza grupowa:

SP Wilczyska – SP Staszów 24:3

SP Wilczyska – SP Gniezno 7:11

SP Wilczyska – SP Przecław 13:2

1/8 Turnieju

SP Wilczyska – SP Łuków 10:8

SP Wilczyska – SP Szczecin 15:11

Półfinał

SP Wilczysk – SP Ryjewo 8:10

Mecz o 3 m-ce

SP Wilczyska – SP Legnica 10:8

kolejność końcowa:

 1. SP 12 Gniezno
 2. SP Ryjewo
 3. SP Wilczyska
 4. SP 9 Legnica
 5. SP 3 Wąbrzeźno
 6. SP 51 Szczecin
 7. SP Otmuchów
 8. SP 1 Łuków
 9. SP 2 Radzymin
 10. SP 13 Ruda Śląska
 11. PSP 1 Słubice
 12. SP Nowe Piekuty
 13. SP 1 Zgierz
 14. SP Przecław
 15. SP 4 Mrągowo
 16. PSP 3 Staszów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *