Tytuł „Brązowej Szkoły 2018” dla Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Już po raz dwudziesty opublikowano ogólnopolski Ranking Liceów i Techników Perspektywy. Najlepsze szkoły w Polsce otrzymały specjalne tytuły i wyróżnienia graficzne o kształcie szkolnych tarcz. Stanowią one potwierdzenie wysokiej jakości pracy tych szkół i zarazem są dowodem na to, że warto się w nich uczyć. Z radością i satysfakcją możemy poinformować, że Technikum w ZSO Bobowa okazało się bezkonkurencyjne w powiecie gorlickim, a tym samym zdobyło tytuł „Brązowej Szkoły 2018” (elektroniczna wersja tarczy już wkrótce pojawi się na szkolnej stronie internetowej).

Sukces ten jest bez wątpienia wynikiem wspólnej pracy nauczycieli i uczniów, a także władz samorządowych, które troszczą się o właściwe warunki nauczania. Ranking jest szczegółowy i wiarygodny, bo wszystkie szkoły oceniane są na podstawie tych samych zasad. W przypadku techników obowiązują cztery kryteria: sukcesy w olimpiadach 20%, matura – przedmioty obowiązkowe 20%, matura – przedmioty dodatkowe 30% i wyniki egzaminów zawodowych 30%. Mamy nadzieję, że sukces ten uda się powtórzyć w roku 2019.

http://www.zso.bobowa.eu/index.php/9-aktualnosci/611-tytul-brazowej-szkoly-2018-dla-technikum-w-zespole-szkol-ogolnoksztalcacych-w-bobowej