Piknik rodzinny przy Szkole Podstawowej w Stróżnej

            Dnia 2 czerwca 2019 roku przy Szkole Podstawowej w Stróżnej odbył się piknik rodzinny, który połączył trzy ważne święta: Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka.

             O godzinie 15.30 Pan dyrektor Andrzej Płaziński powitał serdecznie zgromadzone na placu szkolnym rodziny i życzył wszystkim miłej zabawy.

         Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Szkolnej złożyli życzenia rodzicom, jak również z okazji Dnia Dziecka – koleżankom i kolegom. Jako pierwsi na scenie pojawili się młodzi aktorzy teatrzyku „Szpila”, którzy pod kierunkiem Pani Wiesławy Wiatr i Pana Tomasza Taraska zaprezentowali sztukę pod tytułem „Balladyna”. Występ młodych artystów cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyły gromkie brawa zebranej publiczności.

    Kolejnym punktem programu był występ najmłodszych uczniów naszej szkoły, a mianowicie Oddziału Przedszkolnego i Zerówki, którzy wraz z wychowawczynią Panią Zofią Szura przygotowali program artystyczny pod tytułem „Święto Rodziców – sercem przedszkolaka”. Dzieci ubrane w piękne, krakowskie stroje śmiało recytowały piękne wierszyki i śpiewały piosenki na wzór ludowych przyśpiewek m.in.:

         „…Leć ptaszku po rosie

         Ku stróżniańskim łąkom

         Do Mamusi, do Tatusia mego leć

         Powiedz im, że dzisiaj jest

         Ich wielkie święto

         Takie piękne, że aż serce się kraje

         Więc przyjeżdżaj mój Tatusiu z daleka,

         Bo ja tu za Tobą tęsknię i czekam…”

 

         „…Oj zaśpiewam coś ważnego,

         Że kocham Tatusia mego

         I ciebie Mamusiu miła,

         Za to, żeś mnie urodziła…”

        Występom najmłodszych dzieci przyglądali się bardzo wzruszeni rodzice, którzy nagrodzili swoje pociechy brawami i mocnymi uściskami.

         Po części artystycznej Grono Pedagogiczne zaprosiło rodziców na kawę i ciasto. Rada Rodziców natomiast przygotowała dla dzieci kiełbaskę z grilla, lody i napoje. Były również dodatkowe atrakcje np. dmuchany zamek i wata cukrowa.

            W dalszej części spotkania rodzice, uczniowie i nauczyciele przenieśli się na orlik, gdzie druhowie OSP Stróżna przygotowali i przedstawili profesjonalny pokaz gaszenia pożaru.

         Następnie odbyły się różne konkurencje i zawody sportowe, które przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Pan Jacek Tarasek. Rodzice i uczniowie chętnie brali w nich udział, a zwycięzcy dostawali nagrody ufundowane przez Grono Pedagogiczne i Bank Spółdzielczy w Gorlicach. Wszyscy świetnie się bawili i dopingowali uczestników.

         Na koniec spotkania odbył się mecz piłki nożnej: rodzice kontra uczniowie naszej szkoły. Gra była bardzo wyrównana i dopiero rzuty karne zadecydowały o zwycięstwie rodziców.

         Niedzielne, słoneczne popołudnie upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze, wszyscy w doskonałych humorach wrócili do domów.