Obchodzimy Dzień Pisarza

„Książka bawi, uczy ludzi,

książką nigdy się nie znudzisz.

Książka śmieszy, smuci … książka wychowuje.

Podziwiam pisarzy i szczerze szanuje!"

 

             Takim   oto  słowom  przyświecał  cel   Międzynarodowego  Dnia  Pisarza  zorganizowanego 4 marca po raz pierwszy w Przedszkolu Samorządowym w Bobowej.

            Świętując ten dzień skupiliśmy się na wybitnym polskim poecie – Julianie Tuwimie. Ponieważ w tym roku przypada 60 rocznica jego śmierci, a także stulecie jego poetyckiego debiutu – rok 2013 – jest rokiem Juliana Tuwima.

Obie te rocznice stanowią okazję do oddania hołdu temu wielkiemu poecie, który kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków.

Jak autor uczy poczucia humoru? W jaki sposób ukazuje ponadczasowy optymizm codziennego życia? Mogliśmy sobie przypomnieć słuchając humorystycznych utworów recytowanych przez dzieci z bobowskiego przedszkola.

Abecadło, Lokomotywa, Okulary, Zosia-Samosia, Bambo, czy Idzie Grześ to tylko niektóre
z całego przygotowanego repertuaru.

Gościnnie z utworem Wszyscy dla wszystkich wystąpił także nasz absolwent, który rozpoczął naukę w klasie pierwszej jako 6-latek.

Ciekawe stroje Murzynka Bambo i Pana Hilarego, pewność siebie Zosi–Samosi czy zadumanie Dyzia Marzyciela zyskały ogromną sympatię publiczności.

            Poza rodzicami i bliskimi członkami rodzin przedszkolaków szczególnie gościliśmy:

Panią Józefę Myśliwiec – bobowską poetkę i koronczarkę, Panią Barbarę Kowalską – kronikarkę Bobowej i Pana Tomasza Taraska – Przewodniczącego Komisji Oświaty.

            W miłej atmosferze mogliśmy wysłuchać humorystycznych wierszy p. Józefy, pogawędki p. Barbary na temat kolekcji mini książeczek, zaś wyrazy uznania
i podziękowanie za zaproszenie usłyszeliśmy  z ust p. Tomasza.

            Podsumowując poetyckie spotkanie w przedszkolu, można powiedzieć, że bogata
i różnorodna twórczość autora „Kwiatów polskich” stanowi żywotną i atrakcyjna propozycję dla odbiorców w każdym wieku. Trafne zatem okazują się słowa: „Niech to historia przekaże stuleciom, że Julian Tuwim – ludziom, nie tylko dzieciom.”

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *