„Kuszenie śmierci” – program profilaktyczny w wykonaniu Lecha Dyblika

W dniu 21 października 2015 r. w sali „Koronka” odbyło się spotkanie młodzieży – uczniów Gimnazjum w Siedliskach i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej z aktorem Panem Lechem Dyblikiem, który prezentował program o charakterze profilaktyki uzależnień „Kuszenie śmierci”. Swoje opowieści przeplatał śpiewem i grą na gitarze.

W czasie spotkania aktor wspominał o początkach swojej drogi zawodowej, o marzeniach, o aktorskiej karierze i drodze do osobistej katastrofy moralnej. Mówił o własnych przeżyciach z okresu staczania się w uzależnienie,   trudnej walki z alkoholizmem oraz własnej bezradności i słabości w konfrontacji z chorobą alkoholową. Artysta w swoich opowieściach podkreślał znaczenie rodziny, która nie musi być wzorowa, ale jest „moja”. Mówił o wzajemnych relacjach, które w rodzinie ciągle trzeba budować i doskonalić. Opowiadał o szacunku do drugiego człowieka i pokorze, która jest warunkiem spokojnego życia.

Program miał na celu uświadomienie młodym ludziom tego, że nie warto marnować sobie życia nadużywając alkoholu i narkotyków.  Młodzi nie zdają sobie sprawy, że  imprezy zakrapiane alkoholem mogą stać się początkiem dużych problemów z nałogiem. Aktor   przedstawiając ponury obraz rzeczywistości, w której żyje młodzież wyraził nadzieję, że jego opowieści pomogą młodym ludziom dokonać właściwych wyborów i nakreślić dobrą drogę życia – drogę wolną od wszelakich uzależnień. Uczniowie z zainteresowaniem  uczestniczyli  w spotkaniu. Na zakończenie ustawiła się długa kolejka po autograf i pamiątkowe zdjęcie z aktorem.

Program odbył się dzięki funduszom Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  w Bobowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *