Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej- Dzień IV

W dniu 9 września 2018 roku odbył się czwarty i zarazem ostatni dzień tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Koronki Klockowej. Wydarzeniu towarzyszyły XVIII Ogólnopolskie Targi Rękodzieła podczas którego twórcy i rękodzielnicy prezentowali swoje dzieła.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą dziękczynną z okazji XIX Międzynarodowego Festiwalu Koronki Klockowej w Kościele pw. Świętej Zofii. Podczas nabożeństwa zebrani modlili się w intencji koronczarek, zarówno tych z Gminy Bobowa jak i artystek rękodzielnictwa, które odwiedzają festiwal roku. Następnie na hali sportowej stoiska festiwalowe były czynne dla turystów oraz przybyłych gości. W trakcie imprezy zwiedzający mogli podziwiać kreacje przygotowane przez czeskie projektantki mody, które w swych strojach jak i dodatkach podkreślały piękno koronki klockowej- niepowtarzalnej formy sztuki.
Następnie na terenie Rynku odbywała się część artystyczna podsumowująca tegoroczny festiwal.
Na bobowskiej scenie zaprezentowali się: Orkiestra Dęta z Siedlisk, Voix, Zespół Kowalnia, Studio Rocka Pawła Mazura, Zespół folkowy z Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej, Zespół De Facto oraz gwiazda wieczoru Zespół Baciary.