Kreatywne ferie z Centrum Kultury I Promocji Gminy Bobowa

Ferie wcale nie muszą być nudne – na pewno nie były dla dzieci które w dniach 14 – 25 stycznia 2019r. przychodziły do sali widowiskowej „Koronka” w Bobowej gdzie odbywały się „kreatywne ferie z pasją” dla dzieci od 6 roku życia.

Jak co roku organizatorem zajęć dla dzieci było Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa. Codziennie od 9 do 12 ponad 40 dzieci z Bobowej i okolic spędzało wspólnie czas na wspólnych grach i zabawach którym nie było końca. Podopieczni mieli do wyboru wiele atrakcji, co dzień prowadzone były zajęcia tematyczne m.in.: eksperymenty twórcze – zajęcia plastyczne w tym zabawa z kolorowym ryżem, czy robienie laurek z Okazji Dnia Babci i Dziadka, turniej gier planszowych, konkurs karaoke, zajęcia kulinarne. Mieliśmy też zaplanowane wyjazdy które cieszyły się dużą frekwencją wśród dzieci.

18 stycznia udaliśmy się do Kina „Sokół” w Nowym Sączu na film pt. „Chłopiec z burzy”, niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów.

21 stycznia uczestnicy kreatywnych ferii z pasją wzięli udział w warsztatach kulinarnych pn. „Miód sercem Piernika” zajęcia poprowadzili pracownicy Sądeckiego Bartnika w Stróżach. Po krótkiej teorii na temat pierników, skąd się wzięły i jakie składniki są potrzebne by je zrobić, dzieci same robiły te przepyszne ciasteczka, wlepiając ciasto w tradycyjne drewniane formy do pierników. Podczas ich wypiekania dzieci wraz z przewodnikiem zwiedzały skansen i muzeum pszczelarskie, dowiedziały się jak wygląda produkcja miodu i jak dawniej pozyskiwano ten słodki przysmak używany nie tylko do pierników.

W czwartek 24 stycznia w sali „Koronki” odwiedzili nas aktorzy z agencji artystycznej Blaszany Bębenek. Spektakl który zaprezentowali nosił nazwę „Skarb to nie tylko złoto”, była to wesoła i wciągająca historia dwójki krasnali, która uczy czym jest prawdziwa przyjaźń oraz dlaczego należy słuchać starszych od siebie osób i nie ufać nieznajomym. Dzieci oprócz wspólnego tańca i śpiewu, miały szanse wystąpić u boku aktorów na scenie, tym samym współtworzyć spektakl. Spektakl został sfinansowany ze środków komisji do spraw profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych działającej w Gminie Bobowa.

Na zakończenie ferii zimowych odbyła się wspaniała zabawa karnawałowa. Bale przebierańców sprawiają zawsze wiele radości zarówno tym małym jak i większym dzieciom, tak było i tym razem. Dzieci brały udział w różnych zabawach i konkursach, a na zmęczonych tancerzy czekał pyszny poczęstunek, który zniknął w mgnieniu oka.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom kreatywnych ferii z pasją za tak liczny udział w organizowanych przez nas zajęciach, i już dziś zapraszamy za rok, na wspólne spędzanie czasu podczas ferii zimowych.