IX Wojewódzki Zlot MDP- Gorlice 2019

W sobotę 31 sierpnia 2019 roku zorganizowano w Gorlicach „IX Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych województwa małopolskiego”. W tegorocznym wojewódzkim zlocie MDP udział wzięło blisko 1.000 młodych adeptów pożarnictwa z całego województwa małopolskiego. Gościnnie wystąpili także przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z województwa śląskiego i podkarpackiego.

Otwarcia zlotu dokonał Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie a zarazem Przewodniczący Komisji ds. Młodzieży Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Władysław Kucharski. Poprzedzone zostało to uroczystym wprowadzeniem drużyn przy akompaniamencie orkiestry dętej z Siedlisk a następnie złożeniem meldunku o gotowości do przeprowadzenia zlotu przez jednego z najmłodszych uczestników dh TomaszaCygnarowicza z MDP OSP Stróżna

Na uczestników zlotu czekały 22 konkurencje ulokowane na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach, parku miejskiego, deptaku oraz gorlickiego rynku. Uczestnicy zmagali się z takimi konkurencjami jak np. tor przeszkód i strącanie butelek wodą z wiader, jednoręczne taczki do przewożenia wody, przenoszenie wody na noszach, pięcioosobowe narty, łapanie wody do wiader z działka wodnego czy gejzerów na płycie rynku, transport wody za pomocą gąbek czy tzw. zabawa w małego hydraulika. Jak widać konkurencje miały na celu zabawę a nie typową rywalizację celem bicia rekordów. Dzieci i młodzież bawili się świetnie! Tym bardziej, że dopisała słoneczna aura.

Na zlocie nie zabrakło również MDP ze Stróżnej.

Nad bezpieczeństwem uczestników zlotu czuwało ponad 100 strażaków ochotników z jednostek OSP z terenu powiatu gorlickiego w tym OSP Stróżna i OSP Wilczyska.