Inauguracja roku szkolnego 2019/20 w ZSO Bobowa

02.09.2019 r. społeczność ZSO Bobowa, tak jak innych szkół w całej Polsce, wzięła udział w uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego. 

Dyrekcja szkoły, nauczyciele i młodzież spotkali się po dwumiesięcznej przerwie, by wspólnie uczcić osiemdziesiątą rocznicę wybuchu II wojny światowej i powitać w szkolnych murach wyjątkowe, bo podwójne, roczniki pierwszoklasistów.

Po mszy świętej wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie młodzież klas trzecich przygotowała akademię upamiętniającą atak hitlerowskich Niemiec na Polskę i tych, którzy oddali własne życie, by bronić ojczyzny. Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu przypomniała o bohaterskim poświęceniu wielu milionów Polaków, dzięki któremu żyjemy teraz w wolnym kraju. Następnie klasy pierwsze złożyły uroczyste ślubowanie, a tym samym zostały włączone w społeczność szkolną.

Gościem specjalnym uroczystości była Starosta Powiatu Gorlickiego, pani Maria Gubała, która zachęciła młodych ludzi, by jak najlepiej wykorzystali nowy rok szkolny, tzn. z radością przystąpili do zdobywania wiedzy i umiejętności.

https://zsobobowa.eu/index.php/2-uncategorised/159-inauguracja-roku-szkolnego-2019-20