Ferie Zimowe z Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa

Ferie wcale nie muszą być nudne – na pewno nie były dla dzieci które w dniach 27 stycznia – 7 lutego 2020 r. przychodziły do sali widowiskowej „Koronka” w Bobowej gdzie odbywały się zorganizowane Ferie Zimowe dla dzieci od 6 roku życia.
Jak co roku organizatorem zajęć dla dzieci było Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa natomiast sponsorami tegorocznych ferii zimowych byli: Zakłady Mięsne „Leśniak”, FPHU „Danek” Andrzej Danek, PP-H „Libropol” Sp.J. oraz Klub Seniora z Bobowej, wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.
Codziennie od 9 do 12 ponad 50 dzieci z Bobowej i okolic spędzało czas na wspólnych grach i zabawach którym nie było końca. Podopieczni mieli do wyboru wiele atrakcji, co dzień prowadzone były zajęcia tematyczne m.in.: eksperymenty twórcze – zajęcia plastyczne w tym zabawa z masą solną, turniej gier planszowych czy zajęcia kulinarne prowadzone przez uczestników klubu Seniora. Mieliśmy również zaplanowane wyjazdy które cieszyły się dużą frekwencją wśród dzieci.
W pierwszym tygodniu ferii udaliśmy się do Kina „Kolory” w Gorlicach na film pt. „Tajni i Fajni” natomiast w drugim tygodniu obejrzeliśmy film pt.: „Doktor Dolittle”. W środę 30 stycznia uczestnicy ferii zimowych wzięli udział w warsztatach kulinarnych w Domu Kultury w Wilczyskach. Zajęcia poprowadzili uczestnicy Klubu Seniora z Bobowej, którzy wraz z dziećmi przygotowali przepyszne ciasteczka i racuchy, a także uczyli jak wykonać dekoracje domowego stołu by wyglądał wyjątkowo.
Drugi tydzień ferii zaczęliśmy od zwiedzania Kasztelu w Szymbarku – dawnej siedziby rodu Gładyszów, dzieci wzięły udział także w warsztatach plastycznych pt.: “Mój Herb – Moje Logo”.
4 lutego odwiedziliśmy Muzeum Lizaka w Jaśle. Podczas zwiedzania mogliśmy zobaczyć stare maszyny do wyrobu, do formowania i do pakowania lizaków. Poznaliśmy również proces tworzenia karmelu, barwienia, łączenia w różne kolory, a na koniec każde dziecko mogło wykonać samodzielnie własnego lizaka.
Na zakończenie ferii zimowych odbyła się wspaniała zabawa karnawałowa. Bale przebierańców sprawiają zawsze wiele radości zarówno tym małym jak i większym dzieciom, tak było i tym razem. Dzieci brały udział w różnych zabawach i konkursach, a na zmęczonych tancerzy czekał pyszny poczęstunek, który zniknął w mgnieniu oka.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom kreatywnych ferii z pasją za tak liczny udział w organizowanych przez nas zajęciach, i już dziś zapraszamy za rok, na wspólne spędzanie czasu podczas ferii zimowych.