Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Stróżnej

                    Zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Zaproszonych gości serdecznie powitał Pan dyrektor Andrzej Płaziński. Skierował wiele miłych i ciepłych słów, podkreślając przy tym znaczenie i rolę jaką pełnią babcie i dziadkowie w życiu wnuków. To skarbnica wielu dobrych rad, wskazówek i podtrzymywania tradycji rodzinnych. Podziękował za przybycie i życzył samych pięknych chwil w życiu,  a przede wszystkim dumy i zadowolenia z wnuków. Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Szkoły złożyła serdeczne życzenia ukochanym Babciom i Dziadkom. Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Cygnarowicz dziękowała wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć i życzyła im długich lat życia w zdrowiu i radości.
Dzieci z zerówki przedstawiły piękną inscenizację dla swoich bardzo licznie przybyłych Babć i Dziadziów. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki i  zatańczyły . Dzieci do występu przygotowała i pieczę nad całością uroczystości miała Pani Zofia Szura.
Teatrzyk Szpila pod kierunkiem Pani Wiesławy Wiatr i Pana Tomasza Taraska wystawił Jasełka na bardzo wysokim poziomie artystycznym.  Aktorzy otrzymali burzę braw, która była jak najbardziej zasłużona.
Umiejętności wokalne zaprezentowała grupa dzieci śpiewająca przepięknie kolędy i pastorałki. Jest to również zasługa Pana Tomasza Taraska.  Uczniowie uczęszczający na warsztaty taneczne zaprezentowali współczesny taniec. Następnie wnuki obdarowały swoich ukochanych gości upominkami przygotowanymi własnoręcznie pod czujnym okiem nauczycieli. Starsi zakupili wspaniałe prezenty przy pomocy rodziców.

„Serce  jest bogactwem,  którego się nie sprzedaje ani nie  kupuje, ale które się ofiarowuje” (Gustaw Flaubert) .
Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, wyczarowany przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze w Domu Ludowym . O wystrój sali zadbali nauczyciele i rodzice.
Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość,  ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.