Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu w Wilczyskach

W dniu 15 stycznia o godzinie 10 w Domu Kultury w Wilczyskach odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Na wstępie Pan Dyrektor przywitał wszystkich gości ciepłymi słowami. Wychowawczynie złożyły serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom.

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z przedszkola również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienie.

Uroczystość rozpoczęła grupa młodsza, która przez ostatnie tygodnie wraz ze swoimi paniami przygotowały Jasełka. Przedszkolaki wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów oraz trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu  w ubogiej stajence. Dzieciaki z grupy młodszej również przygotowały wierszyki oraz radośnie śpiewały piosenkę. Młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa od zgromadzonych na widowni babć i dziadków. Starszaki również przedstawiły program artystyczny, były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka.

Dzieciaki wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków kwiatuszki tulipany oraz róże a także serca piernikowe. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie Babcie oraz Dziadkowie zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek.

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *