,,Nie pal przy mnie proszę” – akcja edukacyjna w Szkole Podstawowej w Sędziszowej

      23 listopada w ramach Światowego Dnia Rzucenia Palenia uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami zorganizowali apel edukacyjny mający na celu ukazanie  wpływu  palenia papierosów na organizm człowieka.

     Członkowie samorządu uczniowskiego  zapoznali swoich młodszych  i starszych kolegów jak  wiele szkodliwych  substancji zawiera papieros,  jaki wpływ na organizm człowieka, matki oraz dziecka ma   czynne  i bierne palenie papierosów. Przedstawili również dane statystyczne obrazujące ilu Polaków oraz jak często sięgają po papierosy.

      Wspomnieli również o e-papierosach, które stały się obecnie bardzo modne, a tak samo jak tradycyjne papierosy wywołują wiele złego w organizmie palacza.

       Na sam koniec apelu w celu podsumowania i utrwalenia wiadomości przedstawionych przez uczniów zaprezentowano krótki filmik  ku przestrodze i zastanowieniu się  czy  nie lepiej i korzystniej zadbać         o czyste powietrze wokół  nas.  Swój udział w  akcji zaznaczyli  uczniowie kl. I -III wykonując  plakaty.

     Organizatorzy akcji mają nadzieję, że uświadomili swoim kolegom i koleżankom jakie konsekwencje niesie za sobą palenie papierosów i zniechęcili  ich do sięgania po nie.