Dni Otwarte z Funduszami Europejskimi

doW dniu 12 maja br. w ramach ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. „Dni Otwarte z Funduszami Europejskimi” w godzinach od 9:00 do 15:00 Burmistrz Bobowej organizuje Dzień Ekologią w Bobowej w Siedliskach. Podczas tej akcji będzie możliwość bezpłatnego zwiedzania budynku stacji uzdatniania wody w Bobowej oraz oczyszczalni ścieków w Siedliskach.

W ramach Dni Otwartych zapraszamy przede wszystkim dzieci oraz młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich, a także mieszkańców gminy.

Organizujemy dwie ciekawe atrakcje tj.:

Jedną z nich jest zwiedzanie stacji uzdatniania wody w Bobowej, gdzie będzie można zwiedzać obiekt, który jest na co dzień zamknięty. Odwiedzający będą mieli możliwość obejrzenia nowoczesnych urządzeń oraz zapoznania się ze sposobem ich funkcjonowania. Poszerzą swoją wiedzę w zakresie procesu uzdatniania wody, dowiedzą się ile wody w ciągu doby zużywają mieszkańcy, oraz jakie woda musi spełniać kryteria, aby była zdatna do picia. Tych informacji będą udzielać pracownicy stacji, którzy w tym dniu będą oprowadzać zwiedzających po obiekcie.

Druga atrakcja to zapoznanie się z oczyszczalnią ścieków w Siedliskach, która na co dzień jest zamknięta. Podczas dnia otwartego pracownicy odpowiedzialni za funkcjonowanie obiektu będą oprowadzać gości po budynku oraz opowiedzą o pracy oczyszczalni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *