Daria Ligęza – uczennica Zespołu Szkół w Siedliskach Wicemistrzem Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania

Dnia 8 marca 2017 roku w Krakowie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej odbyła się 10 edycja Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania.

Zakwalifikowani w etapie szkolnym uczniowie: Bartosz Bogusz z klasy II SP, Karolina Orłowska z klasy III a SP, Daria Ligęza z klasy VI SP, Gabriela Rymek z klasy Ia Gimnazjum, Wiktoria Fryczek z klasy Ia Gimnazjum pod opieką bibliotekarek: Wiesławy Tarasek oraz Magdaleny Przetacznik wzięli udział w kolejnym etapie konkursu.

Uczestniczyło w nim 296 uczniów reprezentujących 241 szkół, głównie z Krakowa. W ocenie komisji konkurencja była duża, a poziom konkursu bardzo wysoki.

Uczennica klasy VI Daria Ligęza pod kierunkiem pani Krystyny Karp przygotowała fragment „Historii żółtej ciżemki” Antoniny Domańskiej. Jej interpretacja zdobyła uznanie Komisji Konkursowej, która stwierdziła w uzasadnieniu, że Daria „Zaczarowała nas dawną opowieścią, która w Jej ustach ożyła i nabrała świeżych barw” i przyznała jej tytuł Wicemistrza Pięknego Czytania.

Był to nasz debiut w konkursie, zresztą bardzo udany. Byliśmy mile zaskoczeni jego sprawnym przebiegiem, a także składem komisji oceniających. Obok pracowników biblioteki, członków Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, znaleźli się w nich studenci aktorstwa PWST, autorka książek dla dzieci Beata Kołodziej oraz znany z seriali telewizyjnych aktor Bartosz Waga.