Burmistrz Wacław Ligęza Osobowością Roku 2016!

3 marca 2017 r. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie „Gazeta Krakowska” uhonorowała ludzi, którzy w 2016 roku wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach życia, w całej Małopolsce.

Plebiscyt Gazety Krakowskiej ma już 25-letnią historię i cieszy się dużym uznaniem. Wśród dotychczasowych laureatów plebiscytu jest noblistka, są wielcy artyści, twórcy i pasjonaci, obcokrajowcy, sławy naszej małopolskiej medycyny, ale i lekarze z małych ośrodków, pielęgniarki, społecznicy, księża, fundatorzy i dobrodzieje, posłowie na Sejm, samorządowcy, prezesi stowarzyszeń i fundacji, pracownicy firm i ośrodków kultury, dyrektorzy szkół i nauczyciele, ratownicy, strażacy i policjanci.

W tym roku do zaszczytnego grona laureatów dołączył Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza.

Burmistrz Bobowej zwyciężył w kategorii „Samorząd i społeczeństwo lokalne”, został nominowany do tytułu Osobowość Roku przez dziennikarzy Gazety Krakowskiej, którzy codziennie opisują życie i problemy mieszkańców regionu. Jak napisano w uzasadnieniu, Burmistrza Bobowej nominowano za aktywne działania na rzecz rozwoju gminy, w tym szczególnie za dbałość o rozwój gospodarczy gminy i rozbudowę bazy sportowej.

Prof. Józef Lipiec, który od kilku lat kieruje pracą Kapituły Plebiscytu ocenił:
Ten plebiscyt „Gazety Krakowskiej” wydobywa ogromne bogactwo tkwiące w samych ludziach. I to bogactwo daje nam niezbędną dawkę optymizmu. Nic nie wpływa równie dobrze na świadomość człowieka niż przekonanie, że obok nas istnieją osoby, na których można polegać, które potrafią bezinteresownie coś stworzyć, które umieją wspaniale się zachować w trudnej sytuacji, które mają znakomity dorobek w pracy zawodowej czy społecznej. I tacy są również laureaci 2016 roku.

Z kolei Wojciech Harpula, redaktor naczelny Gazety Krakowskiej, powiedział:
Chcemy uhonorować osoby zaangażowane w życie swoich społeczności, przyczyniające się do ich rozwoju, lokalnych bohaterów…

W tej podniosłej atmosferze, wśród znamienitych osobowości, laureatów plebiscytu, wśród których znalazł się również ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza odebrał nagrodę z rąk Kapituły Konkursu i podziękował serdecznie wszystkim za oddane głosy. Podkreślił przy tym, że są one dla niego szczególnym dowodem poparcia i akceptacji działań, które na co dzień podejmuje, by mieszkańcom Gminy Bobowa żyło się po prostu lepiej.