Burmistrz Wacław Ligęza wśród najlepszych burmistrzów w Polsce wg magazynu Forbes

Z nieukrywaną radością informujemy, że Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza w czasie V edycji Ogólnopolskiego Kongresu Regionów w Świdnicy, jako jeden z pięciu, odebrał wyróżnienie dla najlepszych burmistrzów w Polsce. Został laureatem w Plebiscycie "Lider Lokalnej Społeczności 2014"  zorganizowanym przez miesięcznik Forbes i Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej. 

W tym roku po raz pierwszy nagrodzono burmistrzów polskich miast, do tej pory konkurs obejmował wyłącznie prezydentów dużych aglomeracji. Tytuł Lidera Lokalnej Społeczności przyznawało niezależne, profesjonalne Jury składające się z profesorów Uniwersytetu Warszawskiego, ekspertów z dziedziny planowania rozwoju lokalnego, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz przedstawicieli Forbesa.

Zgodnie z intencją organizatorów kapituła plebiscytu wybrała liderów, którzy na co dzień sprawdzają się w sprawnym zarządzaniu gminą, wdrażają najlepsze praktyki szeroko rozumianego przywództwa samorządowego. Ponadto, są autorami szczególnych inicjatyw realizowanych w gminach podczas aktualnej kadencji, pomagających wzmocnić wspólnotę samorządową, wspomagających jej rozwój i pozwalających poprawić jakość życia mieszkańców gminy.

Jestem zaszczycony, że niezależne grono specjalistów i autorytetów w wielu dziedzinach życia dostrzegło rozwój naszej Gminy. Dostrzegło, że inicjatywy i inwestycje, które są u nas realizowane wpływają na poprawę życia Mieszkańców. Oczywiście nie jest to nagroda wyłącznie dla mojej osoby, takich sukcesów nie osiąga się w pojedynkę. Dziękuję wszystkim Mieszkańcom za wsparcie, za życzliwość i za możliwość kierowania Gminą Bobowa. Ktoś, kiedyś powiedział „Człowiek, który robi to co kocha nie musi pracować”, ja nie traktuję swojej funkcji jako pracy, to jest przyjemność, odpowiedzialność i misja do spełnienia. Dziękuję jeszcze raz wszystkim Mieszkańcom, Współpracownikom i Samorządowcom Gminy Bobowa bo bez nich żaden sukces nie byłby możliwy. – skomentował na gorąco Burmistrz Wacław Ligęza.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *