Biesiada z Folklorem Pogórza

Już po raz trzeci na zakończenie XXII Międzynarodowego Festiwalu Koronki Klockowej w Bobowej 5 września 2021 r. odbyła się Biesiada z Folklorem Pogórza, która zgromadziła wielu wspaniałych artystów muzyki ludowej.

Pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia byli Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa, Stowarzyszenie Twórczości Regionalnej w Bobowej. Partnerami podczas Biesiady z Folklorem Pogórza było Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Delikatesy „Centrum” Bobowa.

Tego dnia na wielofunkcyjnym placu miejskim przy ul. Grunwaldzkiej w Bobowej w radosnej i miłej atmosferze spotkali się miłośnicy muzyki ludowej.
Na scenie podczas Biesiady z Folklorem Pogórza zaprezentowali się: Kapela „Szabasówka”, Kapela „Sądecka”, Kapela „Powiślanie” z Żabna, Kapela Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca z Podegrodzia, Kapela „Trzcinicoki” i „Pogórzanie” z Jastrzębi.

Podczas trwania imprezy zgromadzeni goście mogli skosztować pysznej grochówki, domowego ciasta, pierogów oraz wielu innych potraw kuchni regionalnej. Nie zabrakło również atrakcji i smakołyków dla najmłodszych.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.”

 

 

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.