Awans tenisistek z Wilczysk na województwo !

17 marca 2017 roku w Limanowej odbyły się zawody szczebla rejonowego w tenisie stołowym indywidualnym szkół podstawowych. Naszą gminę i powiat reprezentowali uczniowie ze szkoły z Wilczysk (4 zawodników) SP Sędziszowa (2 zawodników). Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie , w kategorii chłopców wystartował aktualny Mistrz Polski Dawid Kosmal, który oczywiście nie miał sobie równych i z łatwością wygrał swoje zawody.
Dziewczęta z Wilczysk okazały się rewelacją turnieju, Julia Ligęza zajęła wysokie 3 m-ce przegrywając jedynie z zawodniczkami trenującymi regularnie w profesjonalnych klubach. Julka będzie miała jeszcze szanse rewanżu i powalczenia w kolejnych latach ponieważ była najmłodszą uczestniczką – IV klasa. Serafin Magdalena również uczennica ze SP w Wilczyskach zajęła wysokie V m-ce, które również promowane jest awansem na zawody wojewódzkie. Aleksandra Zabielny otarła się o awans na województwo, przegrywając decydującą partię 1:2 w setach, zajmując ostateczne miejsce 7-9.
Chłopcy z Sędziszowej: Sergiusz Żaba i Szymon Wacławik podobnie jak uczeń SP z Wilczysk -Mateusz Duch, po zaciętych meczach zajęli miejsca 12-16.
Dziewczętom gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach szczebla wojewódzkiego, które odbędą się początkiem kwietnia w Limanowej.
Uczniów do zawodów ze SP Sędziszowej przygotował nauczyciel : Rybowicz Rafał.
Uczniów z Wilczysk przygotował nauczyciel: Zbigniew Ligęza.