„Żeby człowiek był człowiekiem” – wieczór poezji Bożonarodzeniowej w ZSO Bobowa

We wtorek 20.12.2016 r. o godzinie 13.30, na sali gimnastycznej, odbyło się wspólne spotkanie Grona Pedagogicznego, pracowników administracji i obsługi, emerytowanych pracowników naszej szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców i uczniów. Szkolna uroczystość rozpoczęła się od powitania przez panią dyrektor wszystkich zaproszonych gości, oraz złożeniem życzeń z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Następnie nastąpiła prezentacja części artystycznej przygotowanej przez młodzież naszej szkoły.

Tegoroczny świąteczny montaż poetycko – muzyczny miał charakter filozoficzny i skłaniał do zadumy. Jego tematyka oscylowała wokół pojęcia współczesnego człowieczeństwa, naszego stosunku do życia w jego różnych aspektach od poczęcia, poprzez wszystkie rodzaje wykluczenia: kalectwo, samotność ludzi starych, bezdomność, patologię w rodzinie, których następstwem jest przemoc, brak miłości i bezpieczeństwa. Bolączką współczesności jest zabieganie, brak czasu dla innych, często dla własnej rodziny. Gonimy, ale nie wiemy za czym i po co? Wszechobecny materializm i konsumpcjonizm stał się motorem napędowym naszego życia.

W ten nasz postępowy i ,,cywilizowany” świat jak co roku wkracza małe, bezbronne Dzieciątko. Czy zdołamy zauważyć Jego przyjście? Czy dostrzeżemy Jezusa w drugim człowieku, zwłaszcza tym wykluczonym, potrzebującym i bezbronnym? Na te pytania sami musimy sobie odpowiedzieć. Jeżeli odpowiedź będzie pozytywna to z naszym człowieczeństwem nie jest jeszcze tak źle i cud Bożego Narodzenia dokona się nie tylko w betlejemskim żłóbku, ale i w naszym sercu.

Piękne i refleksyjne wiersze recytowane przez młodzież przeplatane były polskimi kolędami i pastorałkami w profesjonalnej oprawie muzycznej. Nie zabrakło też tradycyjnych życzeń świątecznych, które w imieniu SU złożyła wszystkim zebranym przewodnicząca Joanna Orłowska. Na zakończenie odbyło się wspólne kolędowanie i rozdanie zaproszonym gościom symbolicznych, świątecznych prezentów.

więcej na szkolnej stronie www

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *