Awans piłkarek ręcznych z Wilczysk do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski

Zmagania w ramach wojewódzkiej ligi piłki ręcznej w kategorii młodziczek w sezonie 2017/2018 dobiegły końca. Dziewczęta z Wilczysk od października 2017roku do kwietnia 2018 rywalizowały z zespołami z województwa małopolskiego o prym w lidze. Do ostatniego meczu wszystko było otwarte i ostatecznie szczypiornistki z Wilczysk zajęły II miejsce w lidze co daje awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Do pierwszego miejsca zabrakło jednego zwycięstwa ( choć w całym sezonie dziewczęta przegrały tylko jeden mecz).

„Wynik jest i tak wilce satysfakcjonujący ponieważ zawodniczki z Wilczysk są młodsze o rok lub więcej od swoich rywalek, tylko Ewa Gomulak jest z rocznika 2003 ( mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie równie dobrze, a może nawet lepiej). Szkoda, że do pierwszego miejsca zabrakło tak niewiele, ponieważ w tym roku mistrz województwa małopolskiego organizuje 1/16 MP u „siebie”. My musimy jechać, aż do Lublina gdzie będziemy rywalizować z mistrzem woj. Lubelskiego – UKS Roxa Lublin, mistrzem woj. Świętokrzyskiego – Koroną Handball Kielce i wice-mistrzem woj. Podkarpackiego – JKS Jarosław. Na pewno nie będzie łatwo, ale mogę zagwarantować, że zawodniczki i ja damy z siebie wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony. Rywalizujemy z bardzo dużymi ośrodkami piłki ręcznej , my jesteśmy bardzo małym klubem dlatego tak bardzo cieszą nasze wyniki. Miłe jest również to, że o zawodniczki z Wilczysk dopytują się kluby z całej Polski – mam nadzieję, że rozpoczęta przygoda z piłką ręczną w Wilczyskach będzie kontynuowana w przyszłości przez moje zawodniczki. Muszę jeszcze wspomnieć o jednej bardzo ważnej sprawie, chcę podziękować przede wszystkim rodzicom, którzy zawsze są z nami, pomagają i cieszą się ze zwycięstw i pocieszają po porażkach. Chcę podziękować Panu Burmistrzowi, który chętnie i zawsze wspiera naszą działalność. Jeśli tylko pozwala Mu czas jest razem z nami na ważnych meczach. Dziękuje dyrekcji SP w Wilczyskach Pani Barbarze Włodarz i byłemu Panu dyrektorowi Wiesławowi Tarasek za stworzenie w naszej małej szkole odpowiedniej atmosfery do rozwijania się piłki ręcznej. Dziękuje również wspaniałej radzie rodziców z Panią Anną Radzik na czele, która inicjuje „akcje” wspierające naszą szkołę i klub. Podziękowania należą się również Ks. Proboszczowi Sławomirowi Gulik, który również popiera naszą sportową działalność mawiając: ” w zdrowym ciele zdrowy duch”. Nade wszystko dziękuje mojej kochanej żonie, która pozwala bym realizował swoje sportowe pasje i zawsze jest ze mną – dziękuje!    – komentarz trenera: Zbigniewa Ligęza.

Skład zespołu z Wilczysk: Zabielny Aleksandra, Serafin Magdalena, Gruca Monika, Gryzło Justyna, Tokarz Natalia , Skrzypek Izabela, Skrzypek Laura, Steinhoff Gabriela,  Ligęza Julia, Święs Patrycja, Jurek Magdalena, Nowak Marcelina, Jolanta Brończyk, Weronika Pękala, Natalia Święs.

Wyniki w lidze młodziczki sezon 2017/2018

1.      UKS „Sęp” Wilczyska – SKS Kusy Kraków II               25:16

2.      UKS „Sęp” Wilczyska – SPR Olkusz II                         39:26

3.      SPR OLKUSZ II – UKS „Sęp” Wilczyska                       16:18

4.      UKS „Sęp” Wilczyska – SPR Olkusz I                          36:20

5.      UKS „Sęp” Wilczyska – UKS Alfa Szarów                   27:28

6.      UKS Dwójka Nowy Sącz – UKS „Sęp” Wilczyska        20:22

7.      SKS Kusy Kraków II – UKS „Sęp” Wilczyska                13:29

8.      UKS „Sęp” Wilczyska – SKS Kusy Kraków I                22:20

9.      MKS PM Tarnów – UKS „Sęp” Wilczyska                   15:29

10.  SPR Olkusz I – UKS „Sęp” Wilczyska                          15:41

11.  UKS Alfa Szarów – UKS „Sęp” Wilczyska                   23:27

12.  UKS „Sęp” Wilczyska – KS Gościbia Sułkowice         37:8

13.  UKS „Sęp” Wilczyska – UKS Dwójka Nowy Sącz        10:0

14.  SKS Kusy Kraków I – UKS „Sęp” Wilczyska                 26:26 w karnych 2:4

15.  UKS „Sęp” Wilczyska – MKS PM Tarnów                  28:21

16.   KS Gościbia Sułkowice – KS Gościbia Sułkowice       11:37

Zdjęcia z X Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej: Memoriał Zbigniewa Barnasia – UKS „Sep” Wilczyska kończy turniej na II miejscu!