Andrzejki w Szkole Podstawowej w Sędziszowej

Andrzejki

        Czym właściwie są Andrzejki? Jaka jest ich etymologia i kim właściwie był Św. Andrzej? Na te i inne pytania, większość z nas zapewne zna odpowiedź, przypomnijmy więc krótko. Andrzejki to wieczór wróżb i przepowiedni, który przypada w Polsce w nocy z 29 na 30 listopada, czyli w Wigilię imienin świętego Andrzeja.

       Dzień wróżb w Szkole Podstawowej w Sędziszowej, który w tym roku przypadł na 28 listopada, rozpoczął spektakl teatralny zatytułowany O Zuzannie, co nie chciała być panną przygotowany przez uczniów klasy V, VI i VII pod kierunkiem Pani Barbary Zielińskiej. Uczniowie bardzo zaangażowali się w przedstawienie, a całokształt, który mogliśmy podziwiać był wynikiem ich ciężkiej pracy. W licznych próbach doskonalili swoje wypowiedzi, jak i ruchy sceniczne. Przedstawienie bardzo się podobało.

          Następnie uczniowie mogli odwiedzić  „salon wróżb”, dzięki któremu mogli dowiedzieć się czegoś więcej na temat swojej przyszłości. Nasi szkolni czarodzieje mieli pełne ręce roboty, bo chętnych do poznania rąbka tajemnicy było co nie miara.

        Kolejnym punktem, tego szczególnego dnia, było pojawienie się animatorów, którzy zabrali wszystkich, a zwłaszcza najmłodszych, do bajkowej krainy, pełnej zabaw i atrakcji. Słodkim akcentem, tej części, była wata cukrowa, która została rozdana wszystkim dzieciom.

            Zabawa andrzejkowa zakończyła się dyskoteką starszych klas.

Serdeczne podziękowania należą się Rodzicom, którzy zajęli się organizacją poczęstunku, zarówno dla dzieci jak i nauczycieli.