Wolontariat z ZSO w Bobowej na warsztatach na Uniwersytecie Papieskim

Dnia 28 listopada 2017 r. Wolontariat z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej udał się na warsztaty kształcące umiejętność komunikacji z osobą w podeszłym wieku. Warsztaty przeprowadził pracownik naukowy Wydziału Socjalnego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, pani dr Marynia Łuszczyńska. Podczas spotkania, dzięki zastosowaniu sprzętu ograniczającymi ruchy rąk, nóg czy kręgosłupa, wolontariusze mieli możliwość doświadczenia z jakimi fizycznymi barierami zmagają się w codziennym życiu ludzie starsi.

Natomiast umiejętność rozmowy z osobami starszymi kształcili, biorąc udział w ćwiczeniach symulacyjnych, w których sami odgrywali zarówno seniorów, jak i przychodzących z pomocą wolontariuszy. Po skończonym szkoleniu Wolontariat odwiedził biuro organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, gdzie wziął udział w godzinnej prelekcji na temat niepokojącej sytuacji chrześcijan w świecie współczesnym. Pełni wiedzy i przemyśleń z ochotą podejmą nowe zadania.

http://www.zso.bobowa.eu/index.php/kolka/wolontariat/581-wolontariat-z-zso-z-bobowej-na-warsztatach-na-uniwersytecie-papieskim