„ALE ODLOT” Inauguracja Klubu Seniora w Bobowej

W dniu 2.12.2018r. na hali sportowej w Bobowej odbył się 2 finał społecznego programu 60+ NOWY WIEK KULTURY Teatru Nowego Proxima w Krakowie, którego celem jest aktywizacja seniorów z małych miejscowości.
Festyn rozpoczął się spektaklem teatralnym w wykonaniu grupy „Banda mocarna” – członków nowo powstającego Klubu Seniora z Gminy Bobowa. Spektakl na podstawie tekstu Maliny Prześlugi „Dziób w dziób”, którego piecze reżyserską sprawowali Hubert Bronicki i Ewa Kubiak, niezwykle spodobał się wszystkim zaproszonym gościom, jak również mieszkańcom Bobowej. Seniorzy pokazali piękną grę aktorską, a także wykazali się niebywałą odwagą, i udowodnili że w każdym wieku można się realizować, spełniać swoje pasje oraz aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności. Mamy nadzieję, iż pierwszy taki występ grupy naszych seniorów nie był ostatni, i że niebawem będziemy mogli równie dobrze bawić się, przy kolejnych spotkaniach z członkami Klubu Seniora.
Członkowie klubu przygotowali dla wszystkich drobne upominki, wykonane własnoręcznie, piękne rękodzieła mogliśmy nabyć po zakupie cegiełki.
W trakcie festynu prowadzona była zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt, w którą mieszkańcy bardzo chętnie się włączyli. Wśród osób które przyniosły coś dla małych pupili rozlosowano specjalne pamiątkowe nagrody.
Następną atrakcją wieczoru było spotkanie z polskim artystą kabaretowym, Panem Tomaszem Jachimkiem, który na scenie jest wulkanem energii, i który bez trudu bawi publiczność. W Bobowej nie było inaczej, wszyscy mieszkańcy świetnie bawili się przy żartach Pana Tomasza.

Na zakończenie wystąpiła wielka artystka Pani Izabela Trojanowska, która na scenie stworzyła świetny nastrój i klimat dzięki któremu mogliśmy odbyć fantastyczną muzyczną podróż w lata 80-te, jak również mogliśmy posłuchać kilku utworów z nowej płyty które także przypadły publiczności do gustu. Po koncercie była możliwość by nabyć płytę artystki, otrzymać autograf jak również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Festyn „ALE ODLOT” zakończył się przepysznym poczęstunkiem, można było skosztować gorących regionalnych potraw, ale nie zabrakło także słodkości dla łasuchów.