Zakończenie roku szkolnego

Tak jak w całej Polsce, tak i w naszej szkole uczniowie odebrali dziś (26.06) świadectwa i rozpoczęli wakacje. Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się Mszą świętą w kościele parafialnym, po której wszyscy w zwartym orszaku za sztandarem szkoły podążyli na dziedziniec szkolny. Mszę świętą celebrował i homilię wygłosił ks. Tomasz Gołąbek.

Na dziedzińcu szkolnym dyrektor szkoły Adam Urbanek podsumował pracę szkoły za rok szkolny 2014/15, wymienił sukcesy uczniów i nauczycieli. Wraz z panią wicedyrektor Danutą Tarasek wręczył świadectwa najlepszym uczniom w nauce wytypowanym przez Radę Pedagogiczną oraz nagrody książkowe dla wyróżnionych uczniów. Życzył udanych i bezpiecznych wakacji.

W tej uroczystości wziął udział gość specjalny mł. bryg. Dariusz Surmacz, zastępca dowódcy JRG Państwowej Straży Pożarnej Gorlice pełniący jednocześnie obowiązki oficera prasowego. Przestrzegał wszystkich przed niebezpiecznymi sytuacjami w czasie wakacji i udzielił praktycznych wskazówek, jak zachować się nad wodą, w lesie, w czasie pożaru czy burzy. Do naszej szkoły przyjechał ze specjalnym zadaniem, mianowicie przywiózł nagrodę dla naszego ucznia Aleksandra Prokop, który został laureatem kalendarzowego konkursu strażackiego. Organizatorem konkursu była Komenda Główna we współpracy z komendami powiatowymi. Uczeń z Bobowej Aleksander odpowiedział poprawnie i wyczerpująco na cztery pytania z zakresu bezpieczeństwa i znalazł się w dwudziestce najlepszych z Polski. Otrzymał okolicznościowy dyplom i tablet. Gratulujemy!

Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do klas, aby odebrać świadectwa i pożegnać się z wychowawcami, nauczycielami oraz kolegami i koleżankami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *