Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Stróżnej

21 czerwca kolejny rok szkolny 2023/24 przeszedł do historii i rozpoczęły się wyczekiwane wakacje.

O godz. 8.00 ksiądz Józef Uryga odprawił uroczystą mszę św., a następnie wszyscy udali się do szkoły, aby odebrać świadectwa i pożegnać się na dwa miesiące z kolegami i nauką.
Pani Joanna Purgal przygotowała akademię z okazji zakończenia szkoły, a pan Tomasz Tarasek zadbał o jej muzyczną oprawę.
W dalszej części spotkania uczniowie klasy siódmej pożegnali ósmoklasistów, wręczając im pamiątkowe medale i słodkie upominki. Z kolei uczniowie klasy ósmej podziękowali panu dyrektorowi, księdzu proboszczowi i nauczycielom za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Nie zapomnieli także o swoich rodzicach i wychowawcy, do których także skierowali ciepłe słowa podziękowań.
Pan dyrektor – Andrzej Płaziński zwrócił się do uczniów klasy ósmej, życząc im samych sukcesów w dalszej edukacji. Zapewnił ich, że zawsze będą mile widziani w naszej szkole, nawet będąc jej absolwentami. Następnie pan dyrektor podsumował roczną pracę nauczycieli i uczniów. Podziękował także rodzicom za miłą współpracę. Wręczył wyróżniającym się uczniom nagrody książkowe (klasy I-III) oraz świadectwa z czerwonym paskiem i pamiątkowe statuetki (klasy IV-VIII). Nagrodzono także uczniów, którzy mieli 100% frekwencji. Tytuł „Prymusa Szkoły” za najwyższą średnią w nauce i specjalną statuetkę otrzymała uczennica klasy szóstej – Justyna Zięba, której gratulujemy tak dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów.
Absolwenci „zerówki” oraz przedszkolaki również zostali obdarowani dyplomami i książkowymi nagrodami, które przygotowała dla nich wychowawczyni – pani Marta Tarasek.
Spora grupa uczniów otrzymała od pana Jacka Taraska pamiątkowe dyplomy za wybitne osiągniecia sportowe i uczestnictwo w zajęciach UKS. Z kolei uczennice pełniące funkcje przewodniczącej i zastępcy Młodzieżowej Rady Szkolnej zostały wyróżnione za sumienną pracę w Samorządzie Uczniowskich i Szkolnym Klubie Wolontariatu.
Po zakończonym spotkaniu wszyscy uczniowie udali się do sal, aby pożegnać się z wychowawcami i kolegami, a następnie rozpocząć upragnione wakacje.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

Tekst: SP Stróżna