Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej w Stróżnej

      24 czerwca 2022 r. miało miejsce zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Uroczystość rozpoczęto mszą św., której przewodniczył proboszcz parafii Stróżna ks.mgr Józef Uryga. Podziękował za współpracę Panu dyrektorowi, gronu pedagogicznemu oraz rodzicom i dzieciom. O godzinie 9.00 dalsza część odbyła się w szkole. Z tej też okazji do szkoły licznie przybyli rodzice. Akademię przygotowali uczniowie klasy VII pod kierunkiem Pani W.Bogusz i Pana T.Taraska, której  satyryczny charakter wprowadził w wyjątkowo radosny nastrój. Oprawę muzyczną przygotował Pan T.Tarasek. Bardzo ciekawy i pouczający był występ dzieci z zerówki, który przygotowała Pani Z.Szura. Dzieci  żegnające zerówkę recytowały wiersz ,,Bezpieczne wakacje”. Przedstawiły też kilka cennych rad jak należy zachować specjalną ostrożność w miejscach, które niosą z sobą pewne zagrożenia.
Następnie dyrektor szkoły Pan Andrzej Płaziński podsumował roczną pracę nauczycieli i uczniów. Podziękował również wszystkim rodzicom za miłą współpracę ze szkołą. Dyplomy, medale i książki wręczył Pan dyrektor i wychowawczyni  Pani Z.Szura dzieciom kończącym zerówkę i przedszkolakom. Uczniom szczególnie wyróżniającym się w nauce i zachowaniu przy współudziale wychowawców wręczył statuetki. Byli to uczniowie z klas I-III, oraz uczniowie z klas IV-VIII,  którzy otrzymali świadectwo z czerwonym paskiem.
Pan J. Tarasek wręczył dyplomy sportowe wyróżniającym się w tej dziedzinie. Uczennica klasy VII Paulina Grądalska otrzymała nagrodę z KRUSU za zajęcie III miejsca w konkursie plastycznym ,,Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”,  którego opiekunem był Pan T.Tarasek.
Pan dyrektor poinformował, iż konserwator szkoły Pan S. Ciślak przeszedł na emeryturę. Wręczył mu specjalny dyplom z życzeniami i upominek. Uczniowie licznymi brawami podziękowali za pracę.
Przekazał życzenia  wszystkim obecnym na uroczystości zakończenia roku szkolnego, życząc  radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.