XV Gminny Konkurs Ekologiczny

Dnia 31 marca 2015 roku w Zespole Szkół w Brzanie odbył się jubileuszowy XV Gminny Konkurs Ekologiczny. Na konkurs przybyli zaproszeni goście, min. Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Tabiś, Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Ryszard Forczek . Dyrektor naszej szkoły Andrzej Skórski uroczyście przywitał wszystkich zebranych. Po czym uczniowie przedstawili prezentację multimedialną na temat działalności ekologicznej szkół w naszej gminie w ostatnich latach. Następnie prezes gorlickiego oddziału LOP Grażyna Kurzawa w imieniu prezesa zarządu głównego Ligi Ochrony Przyrody w Warszawie dr Ryszarda Kapuścińskiego, wręczyła Burmistrzowi Bobowej medal za zasługi dla ochrony przyrody i kształtowania środowiska. Kolejnym punktem uroczystości było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Zaprzyjaźnij się z SKLOP”, zorganizowanego przez zarząd oddziału LOP w Gorlicach. Pierwsze miejsce w tym konkursie zajęła uczennica Laura Jurkiewicz, uczennica kl. IIA gimnazjum w Brzanie . Następnie zgromadzeni uczniowie przystąpili do rozwiązywania testów konkursowych. Przewodniczącą konkursu, a zarazem autorem pytań była Barbara Falisz pracownik Urzędu Gminy Bobowa. Pytania z jakimi zmierzyli się uczestnicy dotyczyły form ochrony przyrody w województwie małopolskim
Po ukończeniu testu uczestnicy konkursu udali się do Miejskiej Oczyszczalni Ścieków Gminy Bobowa, gdzie poznali etapy prawidłowego oczyszczania ścieków. W tym czasie komisja konkursowa składająca się z nauczycieli poszczególnych szkół przystąpiła to poprawiania prac, po czym wyłoniła zwycięzców konkursu:
– w kategorii szkół podstawowych – Martyna Popiela z SP w Bobowej
– w kategorii gimnazjów – Eliza Iwańska z Gimnazjum w Bobowej
– w kategorii szkół średnich – Kinga Kloc z ZSO w Bobowej
Uczennica gimnazjum w Brzanie Katarzyna Stachura z kl. II A zajęła III miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Zwycięzcy jak i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy. Fundatorem nagród książkowych dla wszystkich uczestników był Urząd Miejski w Bobowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *