Wigilia na Rynku w Bobowej- Relacja

W dniu 17 grudnia 2017r. na bobowskim Rynku tradycyjnie odbyło się spotkanie wigilijne mieszkańców Gminy Bobowa oraz gości.
Organizatorem i zarazem inicjatorem wydarzenia był Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza.
Wydarzenie rozpoczęła Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa Pani Beata Król, która powitała licznie zgromadzonych gości, po czym oddała głos włodarzowi miasta Panu Wacławowi Ligęzie. Burmistrz Bobowej złożył mieszkańcom Gminy Bobowa najserdeczniejsze życzenia świąteczne oraz zaprosił do wspólnego świętowania tego magicznego czasu podczas zorganizowanego na tę okoliczność spotkania.
Następnie proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej ks. dr Marian Chełmecki rozpoczął modlitwę oraz poświęcił opłatki, którymi wszyscy zebrani mogli się wzajemnie połamać. Do świątecznych życzeń dołączył się także Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Stanisław Tabiś. Mieszkańcy oraz goście składali sobie ciepłe życzenia, wymieniając się wspólnie radosnymi uśmiechami. Zebrani mogli częstować się ciepłymi posiłkami przygotowanymi przez Gminną Jednostkę Usług Komunalnych wśród których znalazły się tradycyjne dania, które znajdują się na wigilijnym stole. Atrakcją wydarzenia był prawdziwy Święty Mikołaj, który wraz z pomocnikami obdarował wszystkie dzieci prezentami.
Natomiast na scenie kolędniczy repertuar zaprezentował chór Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej,a Dyrektor Szkoły Muzycznej Pan Robert Gryzik zachęcił zebranych do wspólnego kolędowania.
Wydarzeniu towarzyszyła wystawa dekoracji stołów wigilijnych, która została przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz ich opiekuna Panią Martę Lach-Mruk. Przygotowana ekspozycja ciesząca się dużą popularnością stała się dla odwiedzających doskonałym źródłem świątecznych inspiracji.