Warsztaty zdrowego żywienia i sportu w SP Wilczyska

W dniu 28 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej w Wilczyskach odbyły się po raz kolejny Warsztaty zdrowego żywienia i sportu w ramach  Programu dla szkół, który wspiera zdrowe odżywianie wśród uczniów oraz aktywność fizyczną.

W warsztatach edukacyjnych  wzięli udział uczniowie klas I-VIII, którzy podzieleni byli na 3 grupy. Uczestnicy  dowiadywali się, jakie znaczenie ma  dieta bogata w owoce, warzywa i produkty mleczne oraz poznawali jej wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie. Mogli zaplanować zdrowe posiłki i przygotować proste przekąski. Panie prowadzące zajęcia uświadomiły uczniom, skąd pochodzą produkty spożywcze, jak są uprawiane owoce i warzywa oraz jak produkowane są produkty mleczne, ze szczególnym uwzględnieniem produktów regionalnych i ekologicznych. Zwróciły też uwagę na to, jak ważne jest niemarnowanie żywności, jakie mogą być konsekwencje marnotrawstwa i niewłaściwego przechowywania jedzenia.

Dwugodzinne warsztaty bardzo podobały się ich uczestnikom. Uświadomiły im, co mogą robić, aby zadbać o siebie, swoje zdrowie i zdrowie swoich bliskich. Po warsztatach każdy z uczniów mógł uczestniczyć w zajęciach sportowych, zgodnie z hasłem: W zdrowym ciel, zdrowy duch. Ruch to najlepszy sposób, obok odpowiedniej diety, na zdrowie.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Wilczyskach składa serdeczne podziękowania pani dyrektor Urszuli  Jabłońskiej  oraz pedagogom pani: Bernadecie Libront, Marcie Lach – Mruk, Angelice Kowalskiej, Urszuli Mazur – Jamro i uczennicom   ZSO w Bobowej  za zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów.

Warsztaty mogły zostać przeprowadzone dzięki wsparciu firmy ROLMLEK, która dostarczyła przetwory mleczne oraz rodziców uczniów. Osobą odpowiedzialną za organizację warsztatów była pani Ewa Gryzło a zajęcia sportowe poprowadził pan Zbigniew Ligęza.