Warsztaty w domach kultury

Dziękujemy za tak liczne zainteresowanie zajęciami w Domach Kultury na terenie całej Gminy Bobowa.

Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na zajęcia kulinarne „Jemy zdrowo – kolorowo”. Kolejne zajęcia już 17 kwietnia w Domu Kultury w Sędziszowej.

Warsztaty mają na celu:
• zaznajomienie z wytwarzaniem lokalnego rękodzieła,
• nabywanie nowych umiejętności z różnych dziedzin,
• ciekawe i twórcze spędzanie wolnego czasu,
• odkrywanie i rozwijanie talentów,
• aktywizowanie mieszkańców w różnym wieku,
• rozwijanie kreatywności,
• powrót do zapomnianego hobby.

Warsztaty, które odbywają się w Domach Kultury:

1. „Robótkowy zawrót głowy” prowadzi mistrzyni rzemiosł artystycznych pani Jadwiga Śliwa, pasjonatka haftu i koronki klockowej. Uczestnicy warsztatów mogą poznawać tajniki różnych technik haftu, szydełkowania, robienia na drutach, szycia, frywolitkę, czy teneryfę i nabywać nowe umiejętności w tym zakresie. Robótki pozwalają tworzyć piękne i praktyczne rzeczy, jedyne w swoim rodzaju. Uczą cierpliwości, dokładności irozwijają zdolności manualne i kreatywne. W warsztatach uczestniczą osoby w każdym wieku.
Zajęcia są prowadzone w Domu Kultury w Siedliskach w każdy wtorek od 5 marca w godzinach 16:00 – 19:00.

2. „Angielski na co dzień” zajęcia prowadzi nauczycielka języka angielskiego pani Magdalena Górowska, to propozycja dla osób dorosłych, które nigdy nie uczyły się angielskiego i przeszkadza im to, że nie rozumieją etykiet na produktach czy czują się zagubione na lotnisku czy w obcym kraju. Zaczniemy od podstaw, by nabyć najważniejsze umiejętności komunikacyjne. Program zajęć będzie dostosowywany do potrzeb grupy.
Zajęcia są prowadzone w Domu Kultury w Sędziszowej w każdy poniedziałek od 4 marca w godzinach 16:00 – 17:30.

3. „Nasza koronka klockowa” – zajęcia prowadzi pani Monika Madej członkini Stowarzyszenia Twórczości Regionalnej w Bobowej. Warsztaty organizowane są dla osób każdej płci i wieku, które pragną zacząć przygodę z naszym „bobowskim” rzemiosłem. Zajęcia prowadzone są od podstaw. Warto spróbować i nauczyć się podstawowych umiejętności związanych z wyrobem koronki klockowej – rękodziełem, które rozsławiło Bobową na całym świecie. To niezwykłe dziedzictwo warto przekazać dzieciom i wnukom.
Zajęcia są prowadzone w Domu Kultury w Stróżnej w każdy piątek od 8 marca w godzinach 16:00 – 18:00.

4. „I ty możesz być artystą” to warsztaty, podczas których plastyczka pani Katarzyna Fałda wprowadzi uczestników w bogaty świat różnych technik plastycznych. Collage, mozaiki z różnorodnych materiałów, decoupage, zdobienie przedmiotów użytkowych, kwiaty z bibuły, krepiny, papieru, okolicznościowe kartki, malowanie na szkle…. Tutaj osoby w każdym wieku poczują, ze potrafią tworzyć oryginalne prace, uwalniające ich kreatywność. Efekty zostaną zaprezentowane podczas wernisażu. Zajęcia skierowane są do małych i dużych artystów, by odkryli swój potencjał i przede wszystkim dobrze się bawili.
Zajęcia są prowadzone w Domu Kultury w Wilczyskach w każdy wtorek od 5 marca w godzinach 16:00 – 18:00.

5. „Chcę tak tkać…” to warsztaty, które prowadzą panie Dorota Job i Beata Wszołek, dla których tkactwo nie zna tajemnic. Wprowadzą uczestników w świat rzemiosła artystycznego mającego swe tradycje w bobowskiej spółdzielni „Koronka”, której wyroby podziwiać można w muzealnych salach i światowych salonach. Ta wspaniała nowa umiejętność, może przerodzić się w pasję i źródło zarobku. Zajęcia skierowane są do osób w każdym wieku. Zajęcia są prowadzone w Domu Kultury w Jankowej w każdy wtorek od 12 marca w godzinach 14:00 – 17:00.

6. „Z wyobraźnią dziś, jutro, zawsze – rysujemy, malujemy, tworzymy” to warsztaty podczas których sądecki artysta, twórca happeningów pan Stanisław Szarek pozwoli uczestnikom w każdym wieku odkryć zasoby swojej wyobraźni i kreatywności z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Chcesz się przekonać, czy masz talent? Czy potrafisz rysować, malować? I na czym polega sztuka? Na tych zajęciach uczestnicy poznają odpowiedź. Zajęcia są prowadzone w Sali widowiskowej „Koronka” w Bobowej w każdą środę od 6 marca w godzinach 16:00 – 18:00.

7. „Taniec Latino solo” zajęcia prowadzi pani Maria Figiel. Latino solo, styl tańczony w pojedynkę lub zespole. Charakteryzuje się bardzo płynnymi ruchami oraz elementami gimnastycznymi dla młodszych do 12 lat, dla starszej młodzieży (pow. 12 lat) przyjmuje charakter bardziej zmysłowych przepływów, uzupełnionych elementami gimnastycznymi wymagającymi rozciągnięcia swojego ciała. Dla kobiet powyżej 30 lat stanowi wyzwanie do tańca na szpilkach, pokonania własnych barier ruchowych i uczestnictwa w choreografiach stworzonych dla zespołu. Zajęcia są prowadzone w Sali widowiskowej „Koronka” w Bobowej w każdą środę od 6 marca w godzinach 18:00 – grupa dzieci 19:00 – dorośli.

8. „Każdy może być aktorem…” to zajęcia które prowadzi pani Lucyna Hartig. Teatr uczy wyrażania emocji i pielęgnowania otwartości, co pozytywnie wpływa także na relacje z rówieśnikami. Dzieci rozwijają swoje pasje, uczą się pokory, pracy w grupie oraz rzetelności, a przede wszystkim odkrywają swoje mocne strony. Dzieci potrzebują miejsca, w którym konwenanse są mniej istotne, ważna jest natomiast przestrzeń, w której mogą zaprezentować siebie z zupełnie innej perspektywy.
Zajęcia dla dzieci są prowadzone w Sali widowiskowej „Koronka” w Bobowej w każdy poniedziałek od 4 marca w godzinach 16:00 – 18:00.

9. „Zagrajmy w planszówki” to propozycja dla wszystkich miłośników różnorodnych gier planszowych. Chętni mogą spotkać się i pograć w dostępne gry. Umów się z koleżankami, kolegami i przyjdź zagrać. Zajęcia będą prowadzone w Bibliotece w Bobowej, Siedliskach i Wilczyskach w godzinach pracy bibliotek.

10. „Jemy zdrowo – kolorowo” – zapraszamy na zajęcia, które prowadzi pani Marta Lach – Mruk, nauczycielka specjalistka przedmiotów zawodowych w ZSO Bobowa. To propozycja warsztatów kulinarnych, które uczą jak czerpać radość z gotowania, jedzenia i wspólnego spędzania czasu – wiedza o tym co dobre i wartościowe na naszych talerzach. Przygotowywaniu posiłków towarzyszą dobre emocje i wspólna zabawa. Zajęcia są prowadzone w wymienionych domach kultury w godzinach 16:00 – 19:00:
• Dom Kultury Siedliska – 13 marca i 24 kwietnia 2024 r.(mąka migdałowa w słodkich wyrobach cukierniczych, zupy pożywne aromatyczne, kolorowe i zdrowe),
• Dom Kultury Stróżna – 20 marca i 8 maja 2024 r.(koktajle owocowe, warzywne i mleczne, roladki i rolady z warzywami),
• Dom Kultury Wilczyska – 27 marca i 22 maja 2024 r. (sałatki pożywne, aromatyczne, kolorowe i zdrowe, ciasta warzywne),
• Dom Kultury Jankowa – 10 kwietnia i 29 maja 2024 r. (kolorowe pierogi, potrawy jednogarnkowe z chlebkiem warzywnym),
• Dom Kultury Sędziszowa – 17 kwietnia i 5 czerwca 2024 r. (naleśniki warzywne, kolorowe i zdrowe, pasty śniadaniowe z pieczywem z donicy).

11. Zajęcia plastyczne W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami plastycznymi, utworzona została grupa dla dzieci. Zajęcia prowadzi pani Agnieszka Śliwa-Klara, nauczycielka plastyki. Zajęcia dla dzieci prowadzone są w Sali widowiskowej „Koronka” w Bobowej w każdy piątek od 8 marca w godzinach 14:00 – 16:00.

Zapisów można dokonywać: pod numerem telefonu 18 35 14 013 lub osobiście w Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa, ul. Grunwaldzka 18.

Zapraszamy i zachęcamy do udziału osoby w każdym wieku.

Organizatorzy:
Wacław Ligęza Burmistrz Bobowej
Małgorzata Molendowicz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bobowej
Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa
Stowarzyszenie Twórczości Regionalnej w Bobowej
Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego „Koronka”