Uczniowie SP Stróżna – Wolontariuszami 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

           28 stycznia 2024 r. po raz kolejny nasi uczniowie z klasy ósmej dołączyli do grona wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Bobowa. Tym razem środki pieniężne były zbierane na zakup sprzętu medycznego do walki z chorobami płuc po pandemii.
Nasi wolontariusze już w piątek (26 stycznia) kwestowali na terenie szkoły. Uczniowie i nauczyciele z panem dyrektorem na czele wspomogli akcję, otrzymując w zamian czerwone serduszka WOŚP-u. Natomiast w niedzielę uczniowie zbierali datki do puszek przy bramach wejściowych do kościoła parafialnego. Mieszkańcy Stróżnej jak zwykle nie zawiedli – hojnie wspierając zbiórkę. Opiekę nad kwestującymi wolontariuszami sprawowała pani Wioletta Bogusz.  Podczas finałowej imprezy, która miała miejsce na hali sportowej w Szkole Podstawowej w Bobowej, zaprezentowała się OSP – Stróżna, a konkretnie Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.
Młodzi adepci pożarnictwa przedstawili pokaz sportowo – sprawnościowy pod czujnym okiem druha – Bogusława Bogusza, który dodatkowo wyjaśniał, na czym polegają poszczególne etapy konkurencji. Po zakończonym pokazie młodzi strażacy z OSP – Stróżna zatańczyli belgijkę, zachęcając wszystkich do wspólnej zabawy.
Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej szczytnej akcji i przyczynić się do kolejnego rekordu wolontariuszy z gminy Bobowa!