Szymon Kędzierski z Gimnazjum w Bobowej zwycięzcą Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

Szymon Kędzierski został zwycięzcą etapu rejonowego XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Szymon będzie reprezentować powiat gorlicki na szczeblu okręgowym w Krakowie.

Celem Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia jest m.in. wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Olimpiada odbyła się w poniedziałek, 11.12.2017 r. w Zespole Szkół nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach (Górka). Wzięli w niej udział uczniowie klas 7 szkół podstawowych, uczniowie klas gimnazjalnych oraz uczniowie szkół średnich z terenu naszego powiatu – zwycięzcy etapu szkolnego.

W kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych zwyciężył Szymon Kędzierski z Gimnazjum w Bobowej, zajął pierwsze miejsce i awansował na etap okręgowy. Szymon jak i każdy uczestnik konkursu miał za zadanie nie tylko poprawnie rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, pierwszej pomocy, ekologii, wiedzy o PCK, ale także przeprowadzić projekt społeczny promujący aktywny styl  życia. Opiekunem ucznia była Pani Jolanta Połeć.

Szymonowi gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie okręgowym!