Święto Seniora w Szkole Podstawowej w Sędziszowej- relacja

27 stycznia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Sędziszowej zostało zorganizowane spotkanie specjalnie dla Seniorów- ukochanych Babć i Dziadków. Z okazji tak ważnej uroczystości uczniowie wraz  nauczycielami przygotowali bogaty program artystyczny. Dyrektor Szkoły Pani Maria Bartoszek powitała licznie zebranych gości oraz złożyła im pełne ciepła życzenia . Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza również powitał  przybyłych gości oraz złożył im najserdeczniejsze życzenia z okazji nowego roku jak i tak wyjątkowego święta.

W pierwszej kolejności na Ks. Jan Kupiec pobłogosławił wszystkich zebranych i poświęcił opłatki, którymi zebrani goście nawzajem się podzielili. Następnie na scenie pojawiła się uczennica szkoły Wiktoria Semla, która grając na akordeonie wprowadziła zebranych w świąteczny nastrój, który rozpoczął Jasełka.
Uczniowie Szkoły Podstawowej zaprezentowali przed gośćmi oraz ukochanymi Dziadkami swoje aktorskie talenty, wcielając się w postacie podążające za gwiazdą w kierunku Betlejem.

Kolejną częścią programu był koncert muzyczny- uczniowie: Katarzyna Ligęza, Wiktoria Semla, Natalia Budzyn, Arkadiusz Ligęza oraz Gabriela Cisoń zagrali piękne kolędy świąteczne.

Po prezentacji muzycznej na scenie pojawiły się przedszkolaki, które odgrywały role miesięcy całego roku, nie zabrakło przy tym pełnych ciepła i słodyczy życzeń dla najwspanialszych seniorów.

Następnie dzieci przygotowały spektakl, który przeniósł zebranych w lata młodości- krainę wierszy Jana Brzechwy. Uczniowie szkoły wcielając się w postacie z wierszyków wielkiego pisarza m.in.: Kaczkę Dziwaczkę, Lenia, czy Samochwałę przypomniały seniorom ich pierwsze czytanki.

Po pełnym wspomnień występie sceną zawładnęły roztańczone uczennice szkoły, które przygotowały specjalnie dla gości pełną dynamizmu choreografię .

Uroczystość zakończyła się wręczeniem okolicznościowych laurek, w tle brzmiała wówczas składanka przebojów młodości najwspanialszych na świecie seniorów.