Spotkanie autorskie z Joanną Jax w ramach projektu „Bobowskie spotkania z literaturą”

W dniu 19 października 2018 roku w Bobowej odbyło się spotkanie podsumowujące projekt pod nazwą: „Bobowskie spotkania  z literaturą”, który to rozpoczął się 1 października.

Bobowskie spotkania z literaturą zostały zorganizowane w ramach programu „Partnerstwo dla książki” współfinansowanego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dzięki realizacji projektu mieszkańcy Gminy oraz przybyli goście mieli okazję poznać autorów poczytnych książek.  W ramach projektu zostały także zakupione plansze, które pozwoliły organizatorom przygotować wystawę pod nazwą: „Biblioteka Miejsce Tajemnicy”. Został również przeprowadzony konkurs plastyczno-literacki skierowany do dzieci i młodzieży pod tytułem: „Kartka z pamiętnika twórczego czytelnika”.

Na Bobowskich spotkaniach z literaturą gościli: Państwo Edyta i Robert Zarębscy, Pani Joanna Chmielewska, Pan Sławomir Koper oraz Pani Joanna Jax Jakubczak.
Ostatnia z  twórców Pani Joanna gościła w Bobowej 19 października podczas spotkania podsumowującego realizowany projekt. Pani Jax jest postacią cieszącą się dużym zainteresowaniem wśród czytelników Biblioteki Publicznej w Bobowej oraz jej Filii w Wilczyskach i Siedliskach. Zgromadzone Panie z zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego pytały autorkę o jej pracę nad dziełami oraz o losy ulubionych bohaterów z książek pisarki.