Rowerami do Matki Boskiej

W niedzielę 7 sierpnia przed tron Matki Boskiej Częstochowskiej dotarła zorganizowana już po raz trzeci Rowerowa Pielgrzymka z Kąclowej na Jasną Górę. Patronuje jej pochodzący z Kąclowej śp. bp Józef Gucwa.

W tym roku w rowerowej pielgrzymce z Kąclowej na Jasną Górę wzięła udział rekordowa liczba pielgrzymów, bo aż 46 osób. Największą grupę tworzyli pielgrzymi z Kąclowej, ale uczestniczyli w niej także pielgrzymi z Wilczysk, Bobowej, Florynki, Siołkowej, Korzennej, Ciężkowic, Gromnika, Tuchowa, Tylicza, Krynicy Zdroju, Binarowej i Krakowa. W ciągu 3 dni pielgrzymi pokonali rowerami dystans ok. 260 km. W drugim dniu spotkała nas miła niespodzianka ze strony przyjaciół z Tarnowskich Gór, którzy przygotowali dla całej pielgrzymki wspaniały żurek z wkładkami wszelkiego rodzaju.

Cieszymy się, że w czasie całorocznych obowiązków znajdujemy 3 dni, aby móc ze wspaniałą grupą pielgrzymów jechać rowerami do tronu Matki Bożej Jasnogórskiej, zawierzając Jej to wszystko, co nas spotkało od zeszłej pielgrzymki do dnia dzisiejszego – podkreśla sołtys Kąclowej organizator pielgrzymki.

Tekst: Tomasz Tarasek