Rejonowe rozgrywki piłki halowej Liturgicznej Służby Ołtarza w Bobowej

Dnia 6 maja 2023 r. odbyły się rejonowe rozgrywki piłki halowej Liturgicznej Służby Ołtarza, w których wzięły udział następujące dekanaty: Bobowa, Zakliczyn, Łużna, Tuchów, Ciężkowice i Ołpiny.
Do rywalizacji przystąpiło 15 drużyn w trzech kategoriach wiekowych – ministranci, lektorzy młodsi i lektorzy starsi.
Na hali sportowej przy SP w Bobowej o godz. 9.00 od wspólnej modlitwy rozpoczął się turniej w rozpoczęciu którego uczestniczył  Łukasz Kruczek dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobowej.

Organizatorem spotkania był ks. Jarosław Kokoszka – rejonowy duszpasterz LSO. Patronat honorowy nad sportowym wydarzeniem objął ks. dr Marian Chełmecki – proboszcz parafii Wszystkich Świętych w Bobowej.

W związku z dużym zainteresowaniem rozgrywkami zostały one przeprowadzone na halach sportowych w Bobowej i Siedliskach.
Sędziami turnieju byli: Krzysztof Flądro, Krzysztof Płaziński, Tomasz Magiera i Konrad Abram, natomiast obsługą techniczną i gastronomiczną zajęli się Alicja Płazińska i Mateusz Kopka.

Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięskie drużyny w poszczególnych kategoriach, które z rąk proboszcza ks. dr Mariana Chełmeckiego zostały uhonorowane statuetkami i dyplomami:

Ministranci Młodsi – Kowalowa
Lektorzy Młodsi – Ciężkowice
Lektorzy Starsi – Brzozowa

Zwycięskie drużyny przeszły do kolejnego etapu – diecezjalnego, który odbędzie się 10 czerwca w Brzesku. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Nasza Bobowa.

Tekst: ks. mgr Jarosław Kokoszka