Puchar „Skrzacik” 2017 – dla Wilczysk!!!

Turniej „Skrzacik 2017” przeszedł już do historii. Jest to turniej piłki ręcznej, który odbywa się co roku w Bobowej, na który zjeżdżają się jedne z najlepszych drużyn  w kraju . W tym roku do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn , które przez dwa dni zmagały się  w sportowych emocjach. Turniej zgromadził wielu kibiców, którzy zagrzewali do walki wszystkie zespoły, szczególnie kibicując drużynie gospodarzy z Wilczysk. Po bardzo ciężkiej i zaciętej rywalizacji najlepszą drużyną okazał się UKS „Sęp” Wilczyska, który w finale pokonał SKS „Kusy” Kraków 7:5.

Turniej uświetnili swoją obecnością  Pan Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, który dokonał uroczystego otwarcia i zakończenia turnieju. Obecni byli również przedstawiciele starostwa – Pan Jerzy Nalepka,  Pan Adam Urbanek oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilczyskach – Pan Wiesław Tarasek i sołtys wsi Wilczyska – Pan Tomasz Tarasek.

Na turnieju nie zabrakło również wiernego kibica drużyny z Wilczysk Ks. Proboszcza Sławomira Gulika.

Wszyscy uczestnicy  oraz opiekunowie drużyn są pod wielkim wrażeniem organizacji turnieju, a także panującej atmosfery. Deklarują już chęć udziału w kolejnej edycji.

Wyniki po skończonej rywalizacji „Skrzacik” 2017

12. UKS Olimpia Nowy Sącz

11. UKS „Sęp” Wilczyska II

10. SPR Olkusz

9. PM Tarnów

8. KS Bystra

7. Akademia Handballu Ruch Chorzów

6. MUKS „Skała” Śląsk Świętochłowice

5. UKS „Wiertmet” Libusza

4. KS „Korona” Kielce

3. MTS Żory

2. SKS „Kusy” Kraków

1.UKS „Sęp” Wilczyska I

 

Nagrody indywidualne:

Najlepszy zawodnik: Guzik Mateusz – UKS „Wiertmet” Libusza

Najlepsza zawodniczka: Weronika Janus – SKS „Kusy” Kraków

Król strzelców : Gruca Monika 33 bramki – UKS „Sęp” Wilczyska

Najlepszy bramkarz : Skrzypek Laura – UKS „Sęp” Wilczyska

 

Skład drużyny UKS „Sęp” Wilczyska I

Monika Gruca, Zabielny Aleksandra, Magdalena Serafin, Laura Skrzypek, Izabela Skrzypek, Julia Ligęza, Magdalena Jurek, Jolanta Brończyk, Natalia Tokarz, Justyna Gryzło, Gabriela Steinhoff, Weronika Pękala, Patrycja Święs – trener  Zbigniew Ligęza.