Powódź w Gminie Bobowa

7 miejscowych oraz 12 sąsiednich jednostek Straży Pażarnej (łącznie ok. 150 strażaków) walczyło z powodzią na terenie Gminy Bobowa. Wydano blisko 10 tysięcy worków i 350 m3 piasku. Liczby te doskonale oddają sytuację, z którą musiały się zmierzyć służby w naszej Gminie. Najtrudniejsza była noc z 16 na 17 maja, to wtedy woda wyrządziła najwięcej szkód. Z żywiołem przez 4 dni walczyli strażacy i mieszkańcy. Do akcji ratowniczej zostały wynajęte dodatkowe samochody (m.in. do dowozu piasku) oraz koparki (do udrażniana przepustów).

Prace związane z usuwaniem skutków powodzi trwają cały czas, udrażniane są przepusty i rowy odwadniające, przywracana jest przejezdność dróg. Zakupione zostały środki do dezynfekcji oraz woda pitna dostępne w Ośrodku Pomocy Społecznej. Wydawany jest chlor do dezynfekcji studni.

Trwa szacowanie strat, do tego celu zostały powołane komisje składające się z pracowników urzędu i sołtysów. Burmistrz Bobowej już zwrócił się o pomoc do Wojewody Małopolskiego.

[pe2-gallery album=”aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvMTA2MTU4OTg2MDI1ODYxNDU3Nzk0L2FsYnVtaWQvNjAxNTA0ODc0NDg4Mzg5MTcxMz9hbHQ9cnNzJmFtcDtobD1lbl9VUyZraW5kPXBob3Rv”]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *