Potrzebna pomoc!!!

Są w życiu sytuacje, które sprawiają, że człowiek zaczyna tracić nadzieję…
Takie zdarzenie spotkało rodzinę mieszkającego w Szalowej ucznia, maturzysty Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej. 18 listopada, w pożarze, poważnemu uszkodzeniu uległ dom, który w chwili obecnej nie nadaje się do zamieszkania. Mieszkającą tam rodzinę takie nieszczęście spotkało już ponad 30 lat temu. Wiele wysiłku i wyrzeczeń kosztowała wtedy odbudowa ich domu. I teraz sytuacja się powtórzyła. Nadchodząca zima to dodatkowa, bardzo niekorzystna okoliczność w tej sytuacji.

Wieść o pożarze nie pozostała bez echa i już 20 listopada na apel dyrektora ZSZ w Bobowej Pana Wojciecha Szafrańca, nauczyciele i pracownicy zebrali kwotę 3000 zł, którą w tym dniu wraz z laptopem oraz farbą od współpracującego ze szkołą Pana Dariusza Walickiego, przekazano poszkodowanym. Zbiórkę środków finansowych prowadzą także uczniowie szkoły, mimo utrudnień wynikających z realizowanego obecnie zdalnego nauczania.

Za kilka dni Mikołaj…
Nie będzie to radosny czas dla poszkodowanej rodziny, bo jak myśleć o prezentach kiedy w perspektywie kosztowna i pracochłonna odbudowa domu. Każdy jednak w takiej sytuacji może zostać Świętym Mikołajem. Tu liczy się każda złotówka. Nikt z nas nie jest tak biedny, żeby nie mógł się podzielić z potrzebującymi. Solidarność i wspólne zaangażowanie potrafi czynić cuda, a świadomość z serca płynącej pomocy to najlepszy prezent, jaki możemy sobie sprawić w okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Postarajmy się, aby powrót poszkodowanej rodziny do ciepłego, odbudowanego domu był jak najszybciej możliwy.

Wesprzyj zbiórkę na stronie zrzutka.pl

Opracował: Janusz Średniawa