Pomagamy – Dzielimy się – Razem na Święta

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Jankowej już po raz kolejny włączyli się do akcji MEiN
„Razem na święta”, której głównym celem było zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Nasze działania realizowane w ramach wolontariatu zostały szczególnie wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy to wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Uczniowie i ich rodziny oraz nauczyciele z ogromnym sercem zaangażowali się w zbiórkę produktów spożywczych, środków czystości i świątecznych stroików. Z podarowanych produktów, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu z opiekunem panią Edytą Święs przygotowali kilkanaście świątecznych paczek,
z którymi wraz z życzeniami świątecznymi obdarowali  seniorów oraz potrzebujących mieszkańców naszej miejscowości.  Jedna z uczennic po podarowaniu prezentem starszej osoby ze łzami w oczach stwierdziła : Jakie to miłe, dziwne uczucie, kiedy można komuś sprawić taką wielką radość, nawet nie wiedziałam…
Ponadto tradycyjnie już, wzięliśmy udział w kampanii charytatywnej
„Świąteczne Kartki Dobroczynne”. Ze sprzedaży kartek uzyskano kwotę 125 zł.
Zebrane fundusze przeznaczone zostały na pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom, podopiecznym Stowarzyszenia Sursum Corda.
Nie pozostaliśmy również obojętni na tragedię Mikołaja,  który potrzebuje pomocy po tragicznym wypadku samochodowym, w którym stracił ojca,  a sam  wymaga specjalistycznej rehabilitacji.
W ramach akcji charytatywnej „Szlachetna Pomoc” dla Mikołaja  nasi wolontariusze zebrali i przekazali rodzinie  kwotę 1167, 25 zł.
Mamy nadzieję, że podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia nikt nie będzie czuł się samotny. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję, za poświęcony czas, a przede wszystkim za ogromną wrażliwość na potrzeby innych i wielkie Serce. Życzymy zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku od codziennych spraw, ciepła domowego, a także wiele miłości Bożej Dzieciny. Kolejny raz udowodniliśmy, że razem potrafimy wiele.
Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach charytatywnych przeprowadzanych na terenie naszej szkoły.

                                                                                                          Szkolne Koło Wolontariatu