Podsumowanie warsztatów w Domach Kultury

17 czerwca 2024 r. w Miejskim Centrum Kultury w Bobowej odbyło się spotkanie podsumowujące warsztaty, które były prowadzone w domach kultury na terenie gminy od marca do czerwca.
W spotkaniu wzięli udział: Pan Marcin Wąs – Burmistrz Bobowej, Pan Grzegorz Janota – Zastępca Burmistrza, Pan Bogdan Krok – Przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej i wręczyli podziękowania instruktorom uczestniczącym w warsztatach:
Pani Jadwidze Śliwa – „Robótkowy zawrót głowy” (haft),
Pani Magdalenie Górowskiej – „Angielski na co dzień”,
Pani Monice Madej – „Nasza koronka klockowa”,
Pani Katarzynie Fałdzie – „ I ty możesz być artystą”,
Pani Agnieszce Klarze -Śliwa – „Zajęcia plastyczne”,
Pani Dorocie Job i Pani Beacie Wszołek – „Chcę tak tkać…”,
Pani Marii Figiel „Taniec Latino solo”,
Pani Lucynie Hartig – „Każdy może być aktorem…”,
Pani Marcie Lach – Mruk – „Jemy zdrowo – kolorowo”.
Panu Stanisławowi Szarkowi – „Z wyobraźnią dziś, jutro, zawsze – rysujemy, malujemy, tworzymy”.

Pan Marcin Wąs Burmistrz Bobowej i Pan Bogdan Krok Przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej złożyli podziękowania i gratulacje dla instruktorów i uczestników warsztatów oraz dla inicjatorki projektu Pani Małgorzaty Molendowicz.

Na scenie zaprezentowali swoje umiejętności uczestnicy warsztatów tanecznych pod kierunkiem Pani Marii Figiel. Następnie grupa teatralna pod czujnym okiem Pani Lucyny Hartig przedstawiła spektakl pt. „Krzesło”. Po spektaklu prezentację zajęć z języka angielskiego przedstawiła Pani Magdalena Górowska.
Po prezentacjach scenicznych uczestnicy spotkania przeszli do sali konferencyjnej MCK na wyjątkową wystawę prac, które powstały na warsztatach haftu, koronki klockowej, tkactwa i plastyki.
Na wernisażu mieliśmy możliwość pokosztować przysmaków, które wzbudzały zachwyt swoim kunsztem i estetyką wykonania, a przygotowały je Panie uczestniczące w warsztatach kulinarnych pod kierunkiem Pani Marty Lach-Mruk.

Organizatorami warsztatów byli: Burmistrz Bobowej, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej, Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa, Stowarzyszenie Twórczości Regionalnej, Spółdzielnia KORONKA.
Wydarzenie poprowadzili pan Józef Kantor Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa
i pani Celina Job.