Podróż w głąb historii i siebie – wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego.

6 czerwca bladym świtem klasa 5 i 7 wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Celem naszej wyprawy było poznanie walorów przyrodniczych i historycznych parku, a także zastanowienie się nad sobą, nad swoim życiem, szukanie sensu życia oraz integracja z grupą.

Po dość długiej podróży pełni energii i radości dotarliśmy na miejsce. Pod ruinami zamku w Ojcowie przywitała nas pani przewodniczka Ela, która zabrała wszystkich w fascynującą wyprawę. Przy okazji podziwiania piękna przyrody, dowiadywaliśmy się licznych ciekawostek z dziedziny historii, archeologii, geografii. Równie ważnym aspektem zwiedzania było to, że pani Ela zachęcała nas do przemyśleń nad swoim życiem. Dzięki tej wspaniałej wyprawie mogliśmy, się bardziej zintegrować, pomagać sobie, oswajać swoje lęki, na przykład przed ciemnością. Podziwianie przepięknej natury, zwiedzanie ruin zamku, spacer Doliną Prądnika, zwiedzanie jaskini Ciemnej i strzelanie z łuku na pewno na długo zostaną w naszej pamięci.

Ta wyprawa była świetnym sposobem na naukę poprzez doświadczenie i zabawę. Nie tylko zdobyliśmy nową wiedzę, ale również mieliśmy okazję do integracji i spędzenia czasu na świeżym powietrzu.