PODKARPACIE BOBOWA – SANDECJA (3:2) – II LIGA MAŁOPOLSKI

W dniu 9 lutego został rozegrany awansem mecz drugiej Ligi Małopolskiej pomiędzy Podkarpaciem Bobowa i Sandecją 2. Mecz zakończył się zwycięstwem Podkarpacia. Naprzeciw siebie stanęły drużyny rywalizujące ze sobą od lat, prowadzone z jednej strony przez pana Adama Urbanka z panią Mariolą Król; a z drugiej strony zespół Sandecji prowadził pan Tadeusz Wczesny z panią Katarzyną Drąg – wieloletnią zawodniczką MKS Podkarpacie Bobowa.

Pierwsze dwa sety przegrane z wieloma błędami w zagrywce i przyjęciu. W trzecim secie wydawało się, że wynik zakończy się 3:0 – dziewczęta z Bobowej zaczęły lepiej przyjmować, lepiej zagrywać i zdobywały punkty z ataku. W czwartym secie było podobnie, przewagę miała miejscowa drużyna. Natomiast decydujący set rozpoczął się od wyniku 5:0 dla Sandecji – jednak dziewczęta szybko odrobiły straty. Po zmianie stron zdecydowaną przewagę miały gospodynie spotkania, które przeważały we wszystkich elementach. Podkarpacie grało w składzie: P. Rudolphi, G. Olek, T. Chorąży – Górska, P. Machniewicz, W. Król, W. Motyka, J. Czernecka – Mucha, libero M. Rudolphi.

Cieszy wygrana gospodarzy i zdecydowanie lepsza gra w trzech ostatnich setach. Przed Podkarpaciem kolejne trudne mecze, min. z AGH Kraków, SMS Sparta UJ Karków, KS Prądniczanka Kraków i TS WISŁA Kraków. Gra z tak renomowanymi drużynami na pewno przyniesie dużo emocji i korzyści szkoleniowych dla drużyny.