Pierwszy Dzień Wiosny z bajkowymi warsztatami w Lusławicach – SP w Jankowej

21 marca dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III z Szkoły Podstawowej w Jankowej powitali wiosnę w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Wyjazd ten od samego początku budził wiele pozytywnych emocji… Wyruszyliśmy ze szkoły we wspaniałych nastrojach tuż  przed godziną 10. Pogoda była wprost wymarzona. Po dotarciu na miejsce dzieciaki wzięły udział w warsztatach edukacyjnych „Wiosenna symfonia w labiryncie zmysłów”, które składały się z trzech części. Pierwsza część polegała na przybliżeniu sylwetki Krzysztofa Pendereckiego, wybranych aspektów życia, twórczości
i działalności artystycznej. Dowiedzieliśmy się między innymi, jak Profesor Penderecki został Królem- Ogrodnikiem? Dlaczego Dąb Generał nieraz już się wypłakiwał na kretowe harce Sośnie?  Następnie odwiedziliśmy bibliotekę, w której miały miejsce zajęcia muzyczno-ruchowe. Treści warsztatów zostały tak dobrane, że pobudzały dzieci do myślenia, poszukiwania i twórczego działania. Na koniec zwiedziliśmy Arboretum poruszając się drogą, którą wskazał nam  na wejściu „Krecik – Arborecik” w ukrytym pośród drzew liście. Była to świetna okazja do odpoczynku, obcowania z naturą i wspaniałej lekcji przyrody w plenerze. Uczniowie byli bardzo aktywni i z ogromnym zaciekawieniem słuchali różnych ciekawostek z życia Profesora Krzysztofa Pendereckiego.  Nie mogło również zabraknąć czasu na pamiątkowe fotografie.

Zmęczeni, ale szczęśliwi, uśmiechnięci  i pełni satysfakcji z nowych doświadczeń wróciliśmy do szkoły, gdzie na najmłodszych czekali już rodzice.
Z niecierpliwością oczekujemy na kolejną wycieczkę…